ATP Nice: Kližan postúpil do osemfinále dvojhry

NETKY.SK • 20 Máj 2014, 13:41 • 2 min

NICE - Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Open de Nice Cote d'Azur vo francúzskom Nice (dotácia 485 760 eur, antuka) nad Austrálčanom Bernardom Tomicom za 108 minút 4:6, 6:3, 6:4. Mal pritom manko setu a brejku.

Kližan dosiahol revanš za tesnú prehru 6:4, 3:6, 6:7 (7) z vlaňajšieho februárového Marseille. Nezastavilo ho ani 11 es súpera.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kližan, teraz 62. v renkingu, sa v osemfinále premiérovo v kariére stretne s Lotyšom Ernestsom Gulbisom (19.) nasadeným ako druhým. Už má istotu 20 bodov do svetového rebríčka a prémie 7405 eur.

Zverenec Martina Damma Kližan hrá prvý raz od zisku titulu na rovnako významnom turnaji v Mníchove na prelome apríla a mája. V bavorskej metropole sa presadil ako kvalifikant, takže ťahá šnúru deviatich zápasových úspechov.