ATP Košice Open: Kanaďan Dancevic prvým finalistom

NETKY.SK • 13 Jún 2014, 15:12 • 2 min

KOŠICE - Kanadský tenista Frank Dancevic sa stal prvým finalistom challangeru Košice Open. V semifinále turnaja zdolal Francúza Lucasa Pouilleho v dvoch setoch 6:4, 6:2 a v boji o celkový triumf ho čaká lepší z dvojice Norbert Gombos - Vladimir Ignatik.

V prvom sete úvodného semifinálového zápasu si aktéri držali svoje podanie až do stavu 4:4. Potom Kanaďan Dancevic získal bod pri servise súpera, následne potvrdil brejk a úvodný set získal po výsledku 6:4. Pouille neudržal svoje podanie ani v úvode druhého dejstva a Dancevic rýchlo viedol 3:0. Následne už do konca druhého setu kontroloval vývoj a po zápase trvajúcom hodinu a desať minút postúpil do finále.

Zdolaný semifinalista Pouille si z košického challangeru odnáša prémiu vo výške 1760 Eur a 29 bodov do rebríčka.