ATP: Djokovič vo finále dvojhry v Pekingu jasne zdolal Berdycha

NETKY.SK • 5 Október 2014, 15:02 • 2 min
ATP:  Djokovič vo finále dvojhry v Pekingu jasne zdolal Berdycha

PEKING - Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič zvíťazil v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu (dotácia 3 755 065 USD, tvrdý povrch) nad Čechom Tomášom Berdychom nasadeným ako tretím za 67 minút jasne 6:0, 6:2.

Za stavu 5:0 v druhom sete nepremenil mečbal pri svojom podaní na črtajúceho sa dvojitého "kanára".

Berdych v sobotu v semifinále vyradil slovenského kvalifikanta Martina Kližana. Dvadsaťsedemročný Belehradčan Djokovič má v dejisku OH 2008 dokonalú zápasovú bilanciu 24:0. Z miestnej trofeje sa radoval aj v sezónach 2009, 2010, 2012 a 2013.

Holanďan Jean-Julien Rojer a Rumun Horia Tecau zvíťazili vo finále štvorhry v Pekingu nad francúzsko-kanadským párom Julien Benneteau, Vasek Pospisil nasadeným ako štvrtým za 100 minút 6:7 (6), 7:5, 10:5 (zápasový tajbrejk). Prehrávali pritom o set a brejk.

Dvojhra - finále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Tomáš Berdych (ČR-3) 6:0, 6:2 za 67 minút

Štvorhra - finále:
Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.) - Julien Benneteau, Vasek Pospisil (Fr./Kan.-4) 6:7 (6), 7:5, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 110 minút