ATP Colombia: Tomic detronizoval Karloviča, Bogota patrila Austrálčanom

NETKY.SK • 21 Júl 2014, 08:42 • 2 min

BOGOTA - Chorvát Ivo Karlovič neobhájil vlaňajší titul šampióna dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Claro Open Colombia v kolumbijskej Bogote (dotácia 663 610 dolárov, tvrdý povrch vonku), v nedeľňajšom finále dvojhry podľahol Austrálčanovi Bernardovi Tomicovi 6:7 (5), 6:3, 6:7 (4).

Na držiteľa voľnej karty vypálil 39 es, sám ich inkasoval 11. Tomic je tretí hráč mimo elitnej stovky rebríčka (124. miesto), ktorý v tejto sezóne získal turnajovú trofej. Nadviazal na uruguajského víťaza nedávneho podujatia v Bastade Pabla Cuevasa a mníchovský triumf Slováka Martina Kližana. Na juhoamerickej pôde naposledy oslavoval Austrálčan v roku 1968, keď v Buenos Aires uspel Ken Rosewall.

"Ivo je náročný súper. Vlani tu vyhral, bol to ťažký zápas. Zachovával som si vieru vo vlastný úspech. Proti nemu si nesmiete prestať veriť, inak vás rozbije. Bol to môj prvý turnaj na tvrdom povrchu od operácií bedier. Cenný titul, veľmi si ho vážim," cituje bývalého 27. hráča poradia Tomica oficiálna stránka okruhu. Doteraz jediným turnajovým úspechom 21-ročného rodáka zo Stuttgartu bol ten vlaňajší zo Sydney.

Triumfom "protinožcov" sa skončilo aj nedeľňajšie finále štvorhry v Bogote. Nasadené trojky Samuel Groth s Chrisom Guccionem si poradili s domácou dvojicou Nicolás Barrientos, Juan Sebastián Cabal za 109 minút 7:6 (5), 6:7 (3), 11:9 zápasový tajbrejk.

Dvojhra - finále:
Bernard Tomic (Aus.) - Ivo Karlovič (Chor.-2) 7:6 (5), 3:6, 7:6 (4)

Štvorhra - finále:
Samuel Groth Chris Guccione (Aus.-3) - Nicolás Barrientos, Juan Sebastián Cabal (Kol.) 7:6 (5), 6:7 (3), 11:9 (zápasový tajbrejk)