Atlético vyhralo a dotiahlo sa na Barcelonu, tá prehrala s Valenciou

NETKY.SK • 18 Apríl 2016, 07:57 • 2 min

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 33. kola španielskej futbalovej Primera Division vyhral Athletic Bilbao na ihrisku Malagy 1:0.

Semifinalista Európskej ligy UEFA FC Sevilla remizoval s La Coruňou 1:1 a po troch prehrách v rade si na svoje konto pripísal aspoň jeden bod. Semifinalista Ligy majstrov Atlético Madrid zvíťazilo nad Granadou 3:0 a bodovo sa dotiahlo na lídra La Ligy FC Barcelonu, ktorá prehrala vo večernom zápase doma s Valenciou 1:2. Hostia si v prvom polčase vytvorili dvojgólový náskok, ktorý oveľa aktívnejší domáci dokázali iba zmierniť gólom Lionela Messiho zo 63. minúty.

Barca i Atletico majú na konte zhodne 76 bodov a istotu účasti v budúcoročnej skupinovej fáze Ligy majstrov, tretí Real Madrid na nich stráca iba jediný bod.