Atletico Madrid s prvým triumfom v La Lige, Celtu Vigo zdolalo 4:0

NETKY.SK • 10 September 2016, 14:58 • 2 min

MADRID -

Futbalisti Atletica Madrid vďaka efektívnemu druhému polčasu zvíťazili v sobotňajšom súboji 3. kola španielskej La Ligy na pôde Celty Vigo 4:0. Zverenci trénera Diega Simeoneho odčinili predošlé dve remízy s Alavésom a Leganesom a dočkali sa prvého plného bodového zisku v sezóne.

Dvomi gólmi sa oň pričinil francúzsky útočník Antoine Griezmann, ktorý nadviazal na otvárací gól Kokeho. V 89. minúte spečatil skóre Angel Correa. Celte vstup do sezóny vôbec nevychádza, galícijský klub a účastník skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 zatiaľ nezískal ani bod a patrí mu posledná priečka v tabuľke.

Cristiano Ronaldo sa po zranení, ktoré utrpel v júli vo finále EURO 2016, vrátil na futbalové trávniky vo veľkom štýle. Portugalský útočník už v 6. minúte po prihrávke Garetha Balea otvoril skóre súboja Real Madrid - Osasuna Pamplona a odštartoval kanonádu svojho tímu. "Biely balet" napokon zvíťazil presvedčivo 5:2 a zaznamenal tretí ligový triumf v rade. Ronaldo vydržal na ihrisku do 66. minúty, keď ho vystriedal Karim Benzema. Osasuna v doterajšom priebehu sezóny vydolovala len bod za remízu 1:1 s Malagou v úvodnom kole.

sumár - 3. kolo:

Celta Vigo - Atletico Madrid 0:4 (0:0)

Góly: 53. Koke, 73. a 81. Griezmann, 89. Correa

Real Madrid - Osasuna Pamplona 5:2 (3:0)
Góly: 6. Ronaldo, 40. Danilo, 45.+1 Ramos, 56. Pepe, 62. Modrič - 64. Riera, 78. Garcia, ČK: 79. Bonnin