Atlant Mytišči - HC Lev Poprad 4:3 pp a sn

NETKY.SK • 22 September 2011, 21:25 • 2 min

Hokejisti HC Lev Poprad sa vo štvrtom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige dočkali premiérového bodového zisku. V stredajšom dueli na ľade Atlantu Mytišči po predĺžení a nájazdovom rozstrele podľahli finalistovi uplynulého ročníka 3:4.

Najbližšie sa nováčik súťaže predstaví v piatok v Moskve, kde ho privíta CSKA Moskva so slovenským trénerom Júliusom Šuplerom a dvojicou jeho krajanov Rastislavom Staňom a Tomášom Surovým.

KHL - 5. kolo:

Atlant Mytišči - HC Lev Poprad 4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) po predĺžení a nájazdovom rozstrele

Góly: 10. Niskala, 23. Rudenko (RADIVOJEVIČ), 26. Niskala (RADIVOJEVIČ), + rozhodujúci nájazd Upper - 6. Netík, 31. Nedorost (BARTEČKO), 52. MEZEI (Pilař). Rozhodcovia: Bondar, Šemjakin - Aljošin, Ivanov, vylúčenia: 6:8, navyše na 5+DKZ za nebezpečnú hru vysokou hokejkou Mezei, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5900 divákov.

Atlant Mytišči: Barulin - Batyršin, Niskala, Zubarev, Fernholm, Bajev, Višnevskij, Rukavišnikov - Kovaľov, Zackrisson, Andersson - Musatov, Gluchov, Žerdev - Rudenko, Rybakov, Radivojevič - Levandovskij, Upper, Bobrov

HC Lev Poprad: Duba - Štrbák, Pilař, Sigalet, Lewis, Mezei, Hunkes, Jank, Sekáč - Nagy, Špirko, Bartečko - Nedorost, Mikúš, Netík - Ölvecký, Chabada, Huna - Fabricius, Lundberg, DaSilva

Popradčania vstúpili do duelu v Mytišči odvážne a podobne ako v pondelok v ruskej premiére v Petrohrade sa ujali vedenia. Po spolupráci s Václavom Nedorostom na dvakrát domáceho brankára Barulina prekonal Tomáš Netík. Následne však nastali pre hostí krušné chvíle a hoci Mezeiov dvojminútový trest ešte prežili, postupne sa však k nemu pridali na trestnej lavici aj Štrbák a Sigalet. Následne síce Švéd Zackrisson tiež inkasoval trest za hákovanie, no presilovku 4:3 domáci využili a vyrovnali. Aj vo zvyšnom priebehu úvodnej časti mali hernú i územnú prevahu, ale k vážnejším príležitostiam sa Atlant nedostal. V úvode druhého dejstva ale po dvoch asistenciách slovenského útočníka Branka Radivojeviča najskôr Rudenko a krátko na to aj Niskala dostali domácich do dvojgólového vedenia. Levi sa rýchlo otriasli a poľavenie Atlantu v koncentrácii využil Nedorost po Bartečkovej asistencii. Snaha hostí o vyrovnanie priniesla ovocie až v záverečnom dejstve, keď Mezei delovkou od modrej prestrelil Barulina. Už o tri minúty sa ale autor vyrovnávajúceho gólu musel porúčať predčasne do šatne, keď svojou hokejkou trafil nechtiac do tváre Kovaľova, no dostal trest do konca zápasu. Napriek oslabeniu hostia už udržali remízový stav až do konca tretej tretiny a mohli sa tešiť z prvého bodu. V predĺžení verdikt tiež nepadol a v nájazdoch nakoniec o víťazstve rozhodol domáci Upper.