Aston Villa nedala gól už desať hodín, atakuje antirekordy

NETKY.SK • 6 Február 2015, 09:06 • 2 min

BIRMINGHAM - Futbalisti Aston Villy neskórovali v najvyššej anglickej súťaži Premier League 2014/2015 už 612 minút, čiže viac než desať hodín. S 11 gólmi z 23 vystúpení je klub z Birminghamu strelecky jednoznačne najnemohúcnejší v 20-člennom ligovom pelotóne, z hľadiska nazbieraných bodov patrí "The Villans" 16.

Hráči Aston Villy v rámci negatívnej série nerozvlnili sieť na Boxing Day proti Swansea, nepresadili sa následne proti Sunderlandu, Crystal Palace, Leicesteru, FC Liverpool a naposledy Arsenalu. Plus 72 minút proti Manchestru United na úvod čiernej šnúry. Na zverencov Paula Lamberta najbližšie čaká líder tabuľky FC Chelsea, takže strelecká mizéria tímu sa nemusí skončiť.

Aston Villa sa z hľadiska gólových suchôt dostala na siedme miesto v histórii Premier League, ale ak proti spomenutému najbližšiemu súperovi neskóruje v prvej polhodine, vystrieda na štvrtej priečke Everton zo sezóny 1993/1994 (641 minút). Dlhšie nevedeli trafiť do čierneho už len Ipswich Town v ročníku 1994/1995 (714 minút), Derby County v sezóne 2007/2008 (777 minút) a držiteľom absolútneho negatívneho maxima je Crystal Palace z ročníka 1994/1995 (839 minút).

Vedenie Aston Villy ešte v minulom roku zrušilo anketu o najkrajší gól mesiaca október. Hráči tímu z Birminghamu totiž v najvyššej súťaži počas desiateho mesiaca roka ani raz neskórovali a prehrali všetky tri duely - s Manchestrom City 0:2, Evertonom 0:3 a Queens Park Rangers 0:2. Aston Villa neskórovala ani v posledných dvoch septembrových zápasoch s Arsenalom a Chelsea (oba 0:3) a z gólu sa vtedy netešili jej fanúšikovia 547 minút, kým sa v nedeľu 2. novembra v zápase proti Tottenhamu vo Villa Parku nepresadil Andreas Weimann.