Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber na ponuku periodík v novinovom stánku v New Yorku.
Ilustračný záber na ponuku periodík v novinovom stánku v New Yorku.
20.11.2020 19:34 Domov
Ašpiranti na funkciu šéfa prokurátorov zväčša chcú, aby sa vykorenil tento zlozvyk
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.11.2020 19:34 Domov

Ašpiranti na funkciu šéfa prokurátorov zväčša chcú, aby sa vykorenil tento zlozvykViacerí ašpiranti na kandidátov na funkciu Generálneho prokurátora sa počas dvojdňového vypočúvania pred Ústavno-právnym výborom vyjadrili o tejto potrebe.


Chceli by, aby sa nevynášali skutočnosti zo súdnych spisov v živých prípadoch, aby sa jednoducho do médií nedostávali tajné informácie zo súdnych spisov, lebo to vlastne ohrozuje samotnú spravodlivosť.

 

Jozef Čentéš, ktorý už bol v minulosti kandidátom na túto funkciu, no nevymenoval ho vtedajší prezident SR Ivan Gašparovič, sa médiám dokonca až čuduje, že takéto informácie vôbec publikujú, lebo tým zhoršujú pozíciu v snahe dosiahnuť spravodlivý rozsudok.

 

 

Proti prílišnému rozprávaniu prokurátorov pred médiami je aj Vladimír Remeta, ktorý má skúsenosti aj z pôsobenia v etickej komisii a pracoval aj na Okresnej prokuratúre v Banskej Bystrici.

 

Aj on je proti prílišnému komentovaniu, lebo sa to môže potom vďaka ovplyvneniu verejnosti umožniť, aby ľudia mali iný pohľad, než je realita. „Nikto z nás, čo nepozná spis, nevie, čo je pravda,“ dodal s tým, že to mohlo uškodiť aj v prípade hľadania spravodlivosti po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a tá prílišná aktivita médií mohla uškodiť aj samotnému rozhodnutiu, ktoré teraz „vyvolá reakciu Najvyššieho súdu“.

 

Remeta sa nazdáva sa, že vec bola na naše podmienky veľmi revolučná. Už len samotná smrť Jána a Martiny otvorilo obrodenie spoločnosti. „Bohužiaľ je pravdou, že asi až takáto nešťastná udalosť rozprúdila napokon otázky, ktoré riešime aj v súčasnosti,“ zdôraznil.

 

 

Nazdáva sa, že niekedy skutočne platí, že menej je viac. Myslí si preto, v duchu tohto hesla, že nebolo vhodné dávať toľko mediálnych výstupov, lebo to uškodilo samotnej veci. “Nehodnotiť nič, pokiaľ nie je vec právoplatne skončená,“ odporučil prokurátorom s tým, že by inak mohlo dochádzať aj k námietkam zaujatosti, ak proces pôjde opäť naspäť na nižší súd.

 

Remeta dodal, že novinári by sa mali viacej pozrieť na iné kauzy, nie stále riešiť len jednu. Mali by viac chodiť na okresné súdy a pozerať sa aj na zaujímavé prípady odtiaľ, aby mediálne prostredie nebolo preplnené len určitými kauzami, čo vlastne zväzuje ruky sudcom.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok