AS Rím - Slovan Bratislava 1:1 v odvete play off, belasí postúpili

NETKY.SK • 26 August 2011, 13:18 • 2 min

AS Rím - Slovan Bratislava 1 1 v odvete play off, belasí postúpili - Futbal Futbalisti Slovana Bratislava senzačne postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy 2011/2012, keď neprehrali ani jeden z dvoch duelov z rímskym AS. Zverenci trénera Vladimíra Weis

Futbalisti Slovana Bratislava senzačne postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy 2011/2012, keď neprehrali ani jeden z dvoch duelov z rímskym AS. Zverenci trénera Vladimíra Weissa vo štvrtkovej odvete na Olympijskom štadióne v Ríme remizovali 1:1 a keďže pred týždňom na Pasienkoch vyhrali 1:0 tešia sa z postupu do ďalšej fázy.

EL 2010/2011, play off - odveta:
      AS Rím - Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
      Góly: 11. Perrotta - 83. Štepanovský. ŽK: Šebo - Angel, rozhodoval: Özkahya (Tur.), 47.500 divákov.
      /prvý zápas 0:1, postúpil Slovan/
      AS Rím: Stekelenburg - Cicinho (8. Rosi), Cassetti, Burdisso, Angel - Perrotta, Viviani, Simplicio, Caprari (69. Verre) - Totti (74. Okaka), Krkič
      Slovan: Putnocký - Čikoš, Dobrotka, Had, Pauschek - Kladrubský - Bagayoko, Grendel (66. Štepanovský), Guédé, Žofčák (90.+ Dosoudil) - Šebo (89. Lačný)

Oba tímy nastúpili s dvomi zmenami v základnej zostave oproti duelu na Pasienkoch. Do tímu domácich sa pretlačili kapitán Totti a Perrotta, v drese Slovana sa opäť objavili dištancovaní Grendel a Guédé. Belasí sa na horúcej pôde nestiahli do ulity, ale v ofenzíve sa do väčšej šance napriek sympatickým náznakom nedostali. "Vlci" aj preto zmazali gólovú stratu veľmi rýchlo. Prvú stopercentú šancu mal v strede šestnástky Krkič, ale domáci skórovali až po štandardnej situácii. V 11. minúte po rohovom kope Tottiho preletel center na druhú žrď, kde v páde skĺzol Perrotta a poslal loptu medzi nohy bezmocného Putnockého - 1:0. Giallorossi sa však ani potom nedostali do trvalého tlaku. Belasí pozorne bránili a tak až v 22. minúte pohrozil Simplicio, ktorého prudká strela spoza šestnástky mierila tesne vedľa šibenice. Na druhej strane odpovedal Guédé, ale jeho strela z 25 m našla len pozorného Stekelenburga. Bodku za polčasom dal strelou z uhla do bočnej siete Rosi.
      Krátko po zmene strán Putnocký s námahou vytlačil nebezpečnú krížnu strelu Tottiho, vzápätí gólom zaváňal aj Capriariho pokus z otočky. Tlak domácich výrazne začal gradovať, hostia nemali čas na oddych. Capriari si narazil so Simpliciom loptu do šestnástky, ale tiesnený "špicákom" mieril len rovno do Putnockého. Potom sa v ideálnej pozícii ocitol Angel, ale svoj prvý gól v drese "vlkov" z blízka zo strany nedal. Belasí prežili a ďalej plnili taktické pokyny. Napriek tomu mohli hostia v 67. minúte skórovať. Po nevydarenej ofesajdovej pasci sa lopta dostala ku Guédému, ktorý však zo vzduchu nezvládol finálnu prihrávku na nekrytého Šeba na päťke. Na opačnej strane opäť krížna strela Capriariho vystrašila obranu hostí. V 74. minúte sa ozval na štadióne piskot, pretože tréner Enrique vystriedal Tottiho a poslal do hry Okaku. Po ojedinelom protiútoku si do šestnástky "vlkov" nabehol Guédé, jeho spätnú prihrávku stlmil Cassetti len pred seba a dobiehajúci žolík z lavičky Štepanovský sa nemýlil - 1:1. Belasí zmrazili Olympijský štadión a postupový výsledok už ustrážili, pričom Putnocký v závere zneškodnil tutovku Krkiča.