Arsenal zakopol, s Crystal Palace remizoval 1:1

NETKY.SK • 18 Apríl 2016, 08:59 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool triumfovali v nedeľňajšom dueli 34. kola Premier League na pôde FC Bournemouth 2:1.

O osude zápasu rozhodli záverečné minúty prvého polčasu, v ktorom sa presadili Roberto Firmino s Danielom Sturridgeom a položili základ víťazstva hostí. Na tom sa nepodieľal slovenský reprezentant Martin Škrtel, ktorý tentoraz vôbec nefiguroval na súpiske "The Reds".

Líder tabuľky Leicester City viedol po góle Jamieho Vardyho nad West Hamom dlho 1:0. "Kladivári" však v priebehu dvoch minút v závere duelu otočili priebehu stretnutia a boli blízko k trom bodom. To už hrali domáci bez vylúčeného Vardyho, ktorý videl v 56. minúte druhú žltú kartu za filmovanie a porúčal sa pod sprchy. Leicester napokon vydrel bod, v 94. minúte ho premenenou penaltou zariadil Leonardo Ulloa.

Premier League - 34. kolo:

FC Bournemouth - FC Liverpool 1:2 (0:2) Góly: 90.+3 King - 41. Firmino, 45.+2 Sturridge

/M. ŠKRTEL za hostí nefiguroval na súpiske/

Leicester City - West Ham United 2:2 (1:0)

Góly: 18. Vardy, 90.+4 Ulloa (z 11 m) - 84. Carrol (z 11 m), 86. Cresswell. ČK: 56. Vardy (Leicester)

Arsenal Londýn - Crystal Palace 1:1 (1:0)

Góly: 45.+1 Sanchez - 81. Bolasie