Arsenal v súboji o Community Shield pokoril Manchester City 3:0

NETKY.SK • 10 August 2014, 22:32 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali v nedeľu v zápase o anglický Superpohár, tzv. Community Shield, nad úradujúcim majstrom Manchestrom City vo Wembley 3:0.

O víťazstve úradujúceho víťaza FA Cupu rozhodli góly Santiaga Cazorlu a Aarona Ramseyho v prvom polčase, v 60. minúte na 3:0 upravil krásnou strelou Olivier Giroud. Pre rokom sa z triumfu v tomto súboji tešili hráči Manchestru United, ktorí zdolali Wigan Athletic 2:0.

Súboj vo Wembley bol už 92. ročníkom Community Shield. Priamo na tribúnach ho sledovalo 71.523 divákov. Zverenci Francúza Arsene Wengera pridali do klubovej vitríny už trinásty triumf v Superpohári, Arsenal si oň zahral 20-krát. Citizens vedení Čiľanom Manuelom Pellegrinim hrali o trofej desiatykrát, vyhrali ju 4-krát, naposledy v roku 2014. Vo vzájomnom súboji o Community Shield sa obaja rivali stretli len raz, v roku 1934 vyhrali "gunners" 4:0.