Arsenal rozhodol o víťazstve nad Burnley pokutovým kopom v 98. minúte

NETKY.SK • 22 Január 2017, 17:47 • 2 min

LONDÝN - Úradujúci šampión Leicester City prehral v nedeľňajšom stretnutí 22. kola anglickej Premier League na ihrisku Southamptonu hladko 0:3.

Domáci hráči vykročili za troma bodmi už v prvom polčase, v priebehu trinástich minút strelili góly James Ward-Prowse a Jay Rodriguez. Výhru spečatil v 85. minúte z jedenástky Dušan Tadič. Zverencov trénera Claudia Ranieriho delí päť bodov od pásma zostupu.

Zápletku priniesol súboj medzi Arsenalom a Burnley, londýnsky tím napokon triumfoval 2:1. Domáci vyhrávali od 59. minúty po presnom zásahu Shkodrana Mustafiho, Andre Gray však dokázal vyrovnať v 93. minúte z jedenástky.

Hrdinom sa napokon stal reprezentant Čile Alexis Sanchez, v ôsmej minúte nadstaveného času premenil pokutový kop a zariadil pre Arsenal zisk troch bodov.

Premier League - 22. kolo:

Southampton FC - Leicester City 3:0 (2:0)

Góly: 26. Ward-Prowse, 39. Rodriguez, 85. Tadič (z 11 m)

Arsenal Londýn - FC Burnley 2:1 (0:0)

Gól: 59. Mustafi, 90.+8 Sanchez (z 11 m) - 90.+3 Gray (z 11 m). ČK: 65. Xhaka (Arsenal)