Arsenal Londýn opäť lídrom tabuľky, Manchester City zdolal Liverpool

NETKY.SK • 27 December 2013, 07:51 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v 18. kole anglickej Premier League na pôde West Hamu United 3:1 a vyhupli sa opäť na čelo neúplnej tabuľky.

"Kanonieri" prehrávali na začiatku druhého polčasu 0:1, no potom dvakrát udrel Theo Walcott a ich triumf spečatil Lukas Podolski, ktorý sa vrátil na trávniky po štvormesačnej prestávke.

Na priebežné druhé miesto sa dostala londýnska Chelsea vďaka triumfu 1:0 nad Swansea City, zariadil ho belgický reprezentant Eden Hazard. Everton, ktorý dohrával od 23. minúty bez vylúčeného amerického brankára Tima Howarda, prehral so Sunderlandom 0:1. Newcastle United deklasoval Stoke City 5:1.

Šláger kola medzi Manchestrom City a FC Liverpool mal výkop o 18.30. Hráči Manchestru United zvíťazili v úvodnom zápase kola na pôde Hullu City 3:2. "Červení diabli" prehrávali po necelej štvrťhodine 0:2, no ešte do prestávky vyrovnali a v 66. minúte vďaka vlastnému gólu Chestera rozhodli o zisku troch bodov.

sumáre - 18. kolo anglickej ligy:

Hull City - Manchester United 2:3 (2:2)
Góly: 4. Chester, 13. Meyler - 19. Smalling, 26. Rooney, 66. Chester (vlastný), ČK: 90. Valencia (Manchester), 23.000 divákov
Norwich City - FC Fulham 1:2 (1:1)
Góly: 12. Hooper - 33. Kasami, 87. Parker, 26.000 divákov
Newcastle United - Stoke City 5:1 (1:1)
Góly: 44. a 56. Remy, 48. Gouffran, 66. Cabaye, 80. Cisse (11 m) - 29. Assaidi, ČK: 40. Whelan, 43. Wilson (obaja Stoke), 50.000 divákov
Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 1:1 (1:1)
Góly: 36. Eriksen - 38. Olssson, 35.000 divákov
FC Everton - AFC Sunderland 0:1 (0:1)
Gól: 25. Sung-Yeng (11 m), ČK: 23. Howard (Everton), 36.000 divákov
Aston Villa - Crystal Palace 0:1 (0:0)
Gól: 90.+2 Gayle, 36.000 divákov
FC Chelsea - Swansea City 1:0 (1:0)
Gól: 29. Hazard, 41.111 divákov
West Ham United - Arsenal Londýn 1:3 (0:0)