Argentína iba remizovala, Brazília zdolala Venezuelu

NETKY.SK • 14 Október 2015, 09:12 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalistom Argentíny nevyšiel vstup do juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2018. Úradujúci vicemajstri sveta majú po dvoch dueloch na konte iba jeden bod. V úvodnom prehrali v domácom prostredí s Ekvádorom 0:2, v noci na stredu len remizovali v Paraguaji 0:0.

Brazília si naopak napravila chuť po úvodnej prehre v Čile. Päťnásobní svetoví šampióni privítali na domácej pôde Venezuelu a zdolali ju 3:1. "Kanárici" išli do vedenia hneď v 1. minúte, keď sa presadil Willian, ktorý krátko pred koncom prvého polčasu zvýšil aj na 2:0. Hostia síce v 64. minúte skorigovali zásluhou Santosa, no o deväť minút neskôr upravil na konečných 3:1 Oliveira.

Argentíne chýbali Lionel Messi, Sergio Agüero i ďalší hráči zo základnej zostavy. "Dokázali sme si vypracovať šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Ukázali sme viac odhodlania ako v prvom zápase, ale na víťazstvo to nestačilo," povedal pre televíziu TyC Sports krídelník Angel Di Maria.

Uruguaj, Ekvádor a Čile majú po dvoch kolách na konte zhodne po šesť bodov a sú na prvých troch priečkach tabuľky.

Peru - Čile 3:4 (2:3)

Góly: 10. a 36. Farfan, 90.+2 Guerrero - 7. a 44. Sanchez, 41. a 49. Vargas, ČK: 23. Cueva

Ekvádor - Bolívia 2:0 (0:0)

Góly: 81. Bolanos, 90.+5 Caicedo (z 11m)