Argentína bez Messiho zachraňovala bod vo Venezuele

NETKY.SK • 7 September 2016, 08:25 • 2 min

MONTEVIDEO - Futbalisti Argentíny bez zraneného Lionela Messiho iba remizovali v noci na stredu v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 na ihrisku poslednej Venezuely 2:2 a prišli tak o vedúcu pozíciu v tabuľke.

"Albicelestes" po zásahoch Juanpiho a Josefa Martineza prehrávali už 0:2, zlepšenou hrou v druhom polčase dokázali vydrieť aspoň bod. V 55. min. znížil za hostí Lucas Pratto a remízu zachránil v 83. minúte obranca Nicolas Otamendi.

Argentína prepustila vedúce miesto Uruguaju, ktorý na Estadio Centenario v Montevideu rozdrvil Paraguaj 4:0 aj zásluhou dvoch gólov Edinsona Cavaniho. Ďalšie dva pridali Cristian Rodriguez a Luis Suarez z pokutového kopu.

Čo pre Argentínu znamená Messi, dokazuje aj nasledovná štatistika. Argentínčania vyhrali všetky tri zápasy aktuálnej kvalifikácie zóny CONMEBOL, v ktorých nastúpil aj Messi a dosiahol v nich štyri góly. Ďalších päť zápasov odohrali hráči výberu Albiceleste bez svojho kapitána a získali v nich dovedna len 6 bodov a dosiahli jediné víťazstvo - vlani v novembri v Kolumbii 1:0.

"Leo Messi pociťuje diskomfort v ľavom priťahovači. V najbližších dňoch zníži svoje tréningové zaťaženie a od vývoja jeho zranenia závisí, kedy sa zapojí do zápasového diania," píše sa v stanovisku Messiho klubu FC Barcelona. "Niet sa čoho obávať. Venuje sa mi fyzioterapeut, ale všetko bude v poriadku. Ďakujem za podporu," napísal Messi na svojom facebookovom profile fanúšikom.