Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2021Cyprián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Aplikácia YouVersion Bible App zmenila milióny sŕdc.
Aplikácia YouVersion Bible App zmenila milióny sŕdc.
02.08.2021 14:00 Zaujímavosti
Aplikácia, ktorá zmenila milióny sŕdc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.08.2021 14:00 Zaujímavosti

Aplikácia, ktorá zmenila milióny sŕdcKedysi si spoločnosť vystačila s telefónom, ktorého ovládanie bolo nanajvýš jednoduché a nepotrebovalo ktovieakú zručnosť. Stačilo poznať rozdiel medzi tlačidlom na prijatie hovoru a tlačidlom, ktorého využitie bolo vhodné, keď sa rozhovor poberal ku koncu a slová sa už akosi minuli.


Súčasnosť ponúka oveľa viac, než by si ktokoľvek vedel predstaviť. Človek má odrazu všetko a nie je najmenší problém dostať sa k tomu, po čom je najväčšia potreba z akéhokoľvek miesta.
Život sa značne uľahčil, ale o nijakej z dostupných aplikácií sa nedá povedať, že by priniesla zmenu charakteru či uzdravenie pre skrúšeného ducha. Alebo takmer o nijakej.

 

Zmena
Bobby bol neuveriteľne múdry muž. Ukázalo sa to ešte pred slávnostným dňom promócií, pretože jeho inteligencia ho v pomerne mladom veku priviedla k úspešnej kariére. V oblasti technológií sa cítil užitočne a vedel nadobudnuté vedomosti previesť do praxe tak, že z toho plynul aj úžitok, aj zisk. I napriek tomu sa však rozhodol pre opačný smer a s profesiou sa rozlúčil. Pravdepodobne ho aj tiahla túžba po zmene a kúskom bytosti si uvedomoval, že ho čaká čosi iné.

 

 

Prečítajte si: Narodiť sa v Osvienčime bolo rovnaké ako narodiť sa v pekle

 

Cirkev
Prihlásil sa ako dobrovoľník do cirkvi, ktorú navštevoval. Mal v pláne prinášať prínos tamojšiemu spoločenstvu a, pravdaže, viedla ho predovšetkým vďaka voči Bohu, ktorý sa mu stal najbližším priateľom.

 

 

Ešte kým dovŕšil vek 25 rokov, získal i zamestnanie kazateľa. Hoci každý veriaci, ktorý mal možnosť okúsiť jeho službu, by s istotou povedal, ako veľmi bola obohacujúca, Bobby sa trápil. Akosi ho niečo ťažilo. Ako keby mu chýbalo akési zanietenie. Alebo len jednoducho bojoval s klamlivým pocitom, že nerobí dosť.

 

Nevzdal sa
Bol vo veľkom pokušení vzdať sa a opäť sa pustiť do práce, ktorej predsa len rozumel najlepšie. Z istého hľadiska by to dávalo zmysel, veď prečo si žitie sťažovať, keď už aj tak ľudstvo nosí priveľa bremien? Našťastie, Bobby zotrval, a hoci by sa dal spísať dlhočizný zoznam toho, aké dobré výsledky vyplynuli z jeho múdreho zotrvania na mieste, jeden aj tak vyčnieva.

 

 

Prečítajte si tiež: Mal to byť romantický výlet do Paríža, ale vykľulo sa z neho niečo celkom iné

 

Je totiž zakladateľom aplikácie biblie YouVersion Bible App, vďaka ktorej sa zmenili milióny sŕdc. Bez preháňania a s čistým svedomím sa môže potvrdiť, že jeho nápad zapríčinil, že sa Božie slovo obsiahnuté  v starom ako aj v novom zákone, šíri viac ako kedykoľvek predtým. Konkurovať by mu azda mohlo iba obdobie vynájdenia tlače, ale to je už dávno. Skutočne veľmi dávno.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash/ reprofoto YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok