Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. okt. 2020Šimon
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Členka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová
Členka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová
04.03.2018 11:32 Domov
Ani jedno z tvrdení Nicholsonovej nie je pravdivé: Matečná žiada ospravedlnenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.03.2018 11:32 Domov

Ani jedno z tvrdení Nicholsonovej nie je pravdivé: Matečná žiada ospravedlnenieBRATISLAVA - Ani jedno z obvinení poslankyne NR SR Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) na adresu ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka nie je pravdivé.


Uvádza sa to vo vyhlásení Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. „ Slovenský pozemkový fond zanalyzoval všetky relevantné zmluvy a zistil hrubé nezrovnalosti v Nicholsonovej vyjadreniach," uvádza ministerstvo s tým, že Matečná žiada od opozičnej poslankyne ospravedlnenie.

„Celá tlačová konferencia opozičnej poslankyne bola prezentácia hlbokej neznalosti problematiky a neschopnosti pochopiť súvislosti v danej oblasti. Za takýchto okolností je škandalózne predstúpiť pred médiá s obvineniami, ktoré majú ďaleko od reality,“ vyhlásila na margo piatkovej tlačovej besedy Matečná. Poslankyňa Ďuriš Nicholsonová sa podľa nej mýli hneď v prvej úvahe, pretože si vôbec alebo nepozorne prečítala informácie z obchodného registra. „Od tohto okamihu nasleduje jedno nezmyselné tvrdenie na druhým. Navyše preukázala, že nevie čítať v listoch vlastníctva a nerozozná zastavanú plochu od poľa, či námestie od hospodárskeho dvora.“ skonštatovala ministerka.

Opozičná poslankyňa sa snažila preukázať, že Gabriela Matečná ako generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) vedela o pôsobení talianskeho klanu na východe Slovenska. Matečná mala údajne v roku 2015 podpísať zmluvu s Antoniom Rodom ako konateľom firmy TRA.CE.R, s.r.o. „Toto klamstvo je ľahko vyvrátiteľné. Antonio Roda sa stal spolumajiteľom a konateľom firmy až v roku 2016. Za obdobia pôsobenia generálnej riaditeľky Gabriely Matečnej v pozemkovom fonde neexistuje žiadna zmluva s firmou Tracer, kde by bol konateľom Antonio Roda,o čom svedčí aj centrálny register zmlúv," uvádza rezort pôdohospodárstva. Slovenský pozemkový fond podľa ministerstva na základe piatkovej tlačovej konferencie poslankyne Ďuriš Nicholsonovej zanalyzoval desiatky zmlúv firiem, v ktorých akýmkoľvek spôsobom figurovalo meno Roda. Za pôsobenia Gabriely Matečnej ako generálnej riaditeľky SPF ide podľa ministerstva v drvivej väčšine o dodatky k existujúcim zmluvám siahajúcich 15 rokov do minulosti. „Predmetom týchto dodatkov bolo najmä zvyšovanie nájmu, či inventarizácia skutočnej užívanej výmery. Tieto zmluvy prevažne platili aj za vlády Ivety Radičovej, ktorej súčasťou bola tiež strana Sloboda a Solidarita (SaS). Lucia Nicholsonová vtedy pôsobila ako štátna tajomníčka na rezorte práce, sociálnych vecí a rodiny," uvádza sa ovo vyhlásení ministerstva.

Poslankyňa parlamentu Nicholsonová podľa rezortu nielenže nerozumie pozemkovému právu, ale očividne nepozná ani systém vyplácania podpôr na poľnohospodársku pôdu zo zdrojov Európskej únie. Za takýchto okolností je podľa ministerstva neprípustné, aby poslankyňa vystupovala na verejnosti, vyvodzovala mylné závery z nesprávne interpretovaných faktov a zavádzala tým verejnosť. „Je to urážka všetkých slušných zamestnancov Slovenského pozemkového fondu aj Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ktorí pracujú v spleti zložitých pozemkových vzťahov. Treba si uvedomiť, že na Slovensku máme milióny parciel a milióny na ne naviazaných listov vlastníctva. Vzhľadom na preukázateľnú odbornú neznalosť poslankyne v tejto oblasti žiadam, aby sa zdržala akýchkoľvek ďalších komentárov v súvislosti s poľnohospodárstvom," dodala ministerka Matečná.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nom. SNS) podľa podpredsedníčky parlamentu za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej klame, keď tvrdí, že ona ani terajšie vedenie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) nevedeli o aktivitách talianskej mafie na východe Slovenska. „Máme dôkazy o tom, že ona sama umožnila, aby dostali Taliani na východnom Slovensku dotácie z PPA agentúry," uviedla Nicholsonová, ktorá na piatkovej tlačovej besede mala v rukách dodatky k zmluvám o prenajme pozemkov podpísané Matečnou. „ Chcem jej pripomenúť, že zodpovedná za pôsobenie agentúry PPA je práve Matečná," povedala Nicholsonová s tým, že súčasná šéfka agrorezortu Matečná v minulosti ako generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu schválila prenájom pozemkov Talianovi Antoniovi Rodovi. Ministerka Matečná vo vysielaní RTVS v stredu uviedla, že "ak by o tom vedeli, určite by platobná agentúra bola konala už veľmi dávno".
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok