Anderlecht si vybojoval postup gólmi v závere, Šmona končí

NETKY.SK • 29 August 2012, 08:10 • 2 min

Anderlecht si vybojoval postup gólmi v závere, Šmona končí - Futbal Gólom desať minút pred koncom si postup do lukratívnej skupinovej fázy Ligy majstrov vybojovali futbalisti Anderlechtu Brusel. Favorizovaný belgický tím sa dlho trápil, ale napokon v odve

imgGólom desať minút pred koncom si postup do lukratívnej skupinovej fázy Ligy majstrov vybojovali futbalisti Anderlechtu Brusel. Favorizovaný belgický tím sa dlho trápil, ale napokon v odvete play off doma vyhral vďaka zásahu Mbokaniho a poistke Jakovenka 2:0 a po prehre 1:2 na ihrisku súpera tak ide ďalej.
      V Lige majstrov končí premožiteľ MŠK Žilina izraelský majster Hapoel Kirjat Šmona, ktorý doma neudržal vedenie s BATE Borisov a nezmazal dvojgólové manko z prvého duelu. Bez väčších problémov si účasť v hlavnej fáze súťaže zabezpečilo Dinamo Záhreb, ktoré zdolalo Maribor aj na jeho pôde. Andalúzska Malaga si postrážila v Aténach s Panathinaikosom sľubný náskok z prvého duelu.
      Duel Udinese s Bragou sa v riadnom čase skončil tak ako pred týždňom 1:1 a tak o postupujúcom sa muselo rozhodnúť až v nadstavení. V predĺžení gól nepadol a tak na rad prišiel jedenástkový rozstrel, v ktorom mali pevnejšie nervy hráči Bragy.

Sumáre utorňajších odviet play off LM 2012/2013:
      Hapoel Kirjat Šmona - BATE Borisov 1:1 (0:0)
      Góly: 67. Lencse - 90.+ Pavlov
      /prvý zápas: 0:2, postúpil BATE Borisov/
      Anderlecht Brusel - AEL Limassol 2:0 (0:0)
      Góly: 81. Mbokani, 89. Jakovenko
      /prvý zápas: 1:2, postúpil Anderlecht/
      NK Maribor - Dinamo Záhreb 0:1 (0:1)
      Gól: 12. Tonel, ČK: 85. Arghus (Maribor)
      /prvý zápas: 1:2, postúpilo Dinamo Záhreb/
      Panathinaikos Atény - Malaga CF 0:0
      /prvý zápas: 0:2, postúpila Malaga/
      Udinese Calcio - Sporting Braga 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), 4:5 po jedenástkovom rozstrele
      Góly: 25. Armero - 72. Ruben Micael
      /prvý zápas: 1:1, postúpila Braga/