Anaheim zdolal Chicago bez Hossu, Handzuš iba na tribúne

NETKY.SK • 21 Marec 2013, 15:34 • 2 min

NEW YORK - Ani jeden slovenský hokejista sa neobjavil na ľade v stredajšej päťzápasovej porcii zámorskej NHL. V ostrosledovanom šlágri dvoch najlepších celkov aktuálnej sezóny vyhral druhý tím Západnej konferencie Anaheim nad jej lídrom Chicagom 4:2, v drese hostí sa pre zranenie v hornej časti tela neobjavil slovenský útočník Marián Hossa. Tretí najproduktívnejší hráč Blackhawks nedohral predchádzajúci duel v Colorade a stále nie je úplne fit.

Chicago ešte necelých šesť minút pred koncom zápasu viedlo 2:1, ale Anaheim odpovedal zdrvujúcim trojgólovým záverom. Víťazný zásah si pripísal v 56. minúte už 42-ročný fínsky veterán Teemu  Selänne, ktorému mohutne aplauzovala najvyššia návšteva v histórii haly Honda Center. Anaheim tak predĺžil rekordnú sériu domácich triumfov na trinásť zápasov a na svojho súpera stráca v tabuľke už  iba tri body a má zápas k dobru. "Toto víťazstvo pre nás znamená veľa, v tejto sezóne môžeme zdolávať každého," tešil sa strelec jedného z gólov domácich Bobby Ryan.

Iba miesto na tribúne zostalo tentoraz pre slovenského centra Michala Handzuša, ktorého San Jose vyhralo na ľade Edmontonu 4:3 po nájazdoch. Hviezdou duelu bol Logan Couture, ktorý sa  strelecky presadil dvakrát v riadnom čase a pridal aj gól v nájazdoch. Hostia zmazali v tretej tretine dvojgólové manko a napokon prelomili sériu dvoch prehier za sebou. "Každý večer je to poriadny  boj. Potrebujeme každý bod a získavať ich nie je ľahké, všetky tímy v tejto konferencii sú silné" povedal Couture.

Negatívnu päťzápasovú šnúru prehier nechali za sebou hráči Toronta triumfom 4:2 nad Tampou Bay, pod ktorý sa tromi gólovými prihrávkami podpísal Nazem Kadri. Jeho spoluhráč Joffrey Lupul  pridal presný zásah a asistenciu, na druhej strane zaznamenal svoj premiérový gól v NHL český obranca Radko Gudas.

Napriek výraznej streleckej prevahe prehral doma Detroit 2:4 s Minnesotou, ktorá tak zaznamenala svoj štvrtý plný bodový zápis za sebou. Svoj tím výrazne podržal 36 úspešnými zákrokmi  gólman hostí Nicklas Bäckström, dva góly si pripísal Devin Setoguchi. Detroit prestrieľal súpera v pomere 38:19.

Ani gól a dve asistencie českej hviezdy Jaromíra Jágra nestačili na bodový zisk Dallasu, ktorý na ľade Colorada prehral 3:4. Domáci prehrávali 0:2 i 2:3, no v 57. minúte rozhodol o ich  triumfe dvojbodový Chuck Kobasew. K ukončeniu série štyroch prehier pomohol 29 zákrokmi aj brankár Semion Varlamov.

Sumáre zápasov NHL:
ANAHEIM - CHICAGO 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 2. Holland, 55. Ryan, 56. Selänne, 60. Souray - 4. Toews, 32. Leddy. Brankári: Hiller - Crawford, strely na bránku: 26:24. Divákov: 17.610.

EDMONTON - SAN JOSE 3:4 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Gagner, 33. Horcoff, 45. Jones - 15. Couture, 47. Couture, 50. Wingels, rozh. nájazd Boyle. Brankári: Dubnyk - Niemi, strely na bránku: 27:34. Divákov: 16.839.

TORONTO - TAMPA BAY 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly: 7. Lupul, 21. Phaneuf, 27. Bozak, 28. Kuľomin - 48. Gudas, 58. Conacher. Brankári: Reimer - Garon (27.-48. Lindbäck), strely na bránku 26:28. Divákov: 19.433.

DETROIT - MINNESOTA 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Góly: 30. Nyquist, 60. Miller - 3. Setoguchi, 24. Brodziak, 31. Koivu, 38. Setoguchi. Brankári: Howard - Bäckström, strely na bránku: 38:19. Divákov: 20.066.

COLORADO - DALLAS 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Góly: 29. Olver, 34. Landeskog, 47. O'Reilly, 57. Kobasew - 13. Jágr, 17. Daley, 36. Whitney. Brankári: Varlamov - Lehtonen, strely na bránku: 34:32. Divákov: 13.813.