Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. jún. 2022Melánia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin a americký prezident Joe Biden.
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin a americký prezident Joe Biden.
08.12.2021 14:27 Zahraničie
Americká delegácia verzus Putin. Ako dopadlo online rokovanie dvoch najmocnejších mužov sveta?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.12.2021 14:27 Zahraničie

Americká delegácia verzus Putin. Ako dopadlo online rokovanie dvoch najmocnejších mužov sveta?MOSKVA – Počas online rozhovoru Vladimír Putin povedal svojmu americkému náprotivku Joe Bidenovi o červených čiarach a Informovala tlačová služba Kremľa. hrozbách, ktoré trápia Moskvu. Prezident Spojených štátov naopak odprezentoval obavy z eskalácie napätia na Ukrajine.


Putin predstavil Bidenovi červené čiary, teda ďalší postup NATO na východ a rozmiestnenie útočných zbraní na Ukrajine a v ďalších krajinách susediacich s Ruskom. Ruský líder tiežl svojmu americkému kolegovi zdôraznil, že zatiaľ čo Washington sa obáva ruských vojakov na ruskej pôde, Moskva sa obáva o vlastnú bezpečnosť pri svojich hraniciach.

 

 

Situácia okolo Ukrajiny

Biden upriamil pozornosť na „ohrozujúci“ charakter pohybu ruských jednotiek v blízkosti ukrajinských hraníc načrtol sankcie, ktoré môžu USA a ich spojenci uplatniť v prípade ďalšej eskalácie situácie.

 

 

„Prezident Ruska na konkrétnych príkladoch ilustroval deštruktívnu líniu Kyjeva zameranú na úplnú demontáž minských dohôd a dohôd uzavretých v normandskom formáte. Zároveň vyjadril vážne obavy nad provokačnými akciami Kyjeva proti Donbasu,“ poznamenali v Kremli.

 

Záruky zo strany NATO

Putin tiež zdôraznil, že zodpovednosť by sa nemala presúvať na plecia Moskvy, pretože práve NATO podniká nebezpečné pokusy dobyť ukrajinské územie a buduje svoj vojenský potenciál pri ruských hraniciach.

 

„Rusko má záujem o získanie spoľahlivých, zákonom stanovených záruk, ktoré vylučujú expanziu NATO na východ a rozmiestnenie systémov útočných zbraní v štátoch susediacich s Ruskom,“ uvádza ruská strana.

 

 

Biden sľúbil  Putinovi, že o obavách Moskvy bude diskutovať so spojencami USA. Lídri sa dohodli, že poveria svojich zástupcov, aby začali konzultácie o týchto otázkach.

 

Iránsky program

„Zvážili aj situáciu okolo spoločného komplexného akčného plánu pre iránsky jadrový program. Prezident Ruska poukázal na dôležitosť jeho úplnej implementácie v pôvodne dohodnutom rámci,“ uviedlo tlačové oddelenie Kremľa.

 

Práca diplomatov

„Ruská strana navrhla zrušiť všetky nahromadené obmedzenia fungovania diplomatických misií, čo by mohlo slúžiť aj na normalizáciu iných aspektov bilaterálnych vzťahov,“ poznamenali v Kremli.

 

„Vladimír Putin zdôraznil, že toto všetko je dôsledok línie amerických úradov, ktoré pred piatimi rokmi začali praktizovať rozsiahle obmedzenia, zákazy a masové vyhostenie ruských diplomatov, na čo sme boli nútení zrkadlovo reagovať,“ pokračuje správa.

 

Rokovania prebiehali cez uzavretý video-prenos a trvali približne dve hodiny. Novinárom ukázali len prvé zábery komunikácie, kde sa hlavy štátov navzájom pozdravili a vymenili si niekoľko poznámok. Potom sa stretnutie konalo v uzavretom formáte.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky.sk Ria.ru

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok