Američania zdolali Kazachov až po predĺžení, rozhodol Jones

NETKY.SK • 16 Máj 2014, 18:28 • 2 min

MINSK - Americká hokejová reprezentácia s problémami uspela vo svojom piatkovom vystúpení na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v základnej B-skupine zdolala výber Kazachstanu 4:3 po predĺžení.

Skóre duelu otvoril v 15. min v početnej výhode Kazach Starčenko, ešte pred prvou sirénou však vyrovnal C. Smith. Na začiatku druhej časti poslal tím Kazachstanu opäť do vedenia Romanov, no vzápätí najtesnejšie manko súpera zmazal S. Jones. Tretí presný zásah Američanov pridal v 36. min Donovan. Hneď na začiatku III. tretiny mohol vyrovnať Romanov, ale nepremenil trestné strieľanie nariadené za podrazenie Starčenka obrancom Jonesom. Starčenko však v 54. min vyrovnal a poslal duel do predĺženia. V ňom sa však presadili favorizovaní hokejisti USA: v 62. min rozhodol o víťazstve Američanov zadák Nashville Seth Jones.

Kazachstan má po svojom piatom zápase na MS dva body a patrí mu naďalej posledné 8. miesto v tabuľke B-skupiny, Američania sú zásluhou dvojbodového zápisu na priebežnej tretej pozícii.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
USA - Kazachstan 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 19. C. Smith (Nelson, S. Jones), 24. S. Jones (C. Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. S. Jones (DeKeyser, Gaudreau) - 15. Starčenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Paňšin, Lakiza), 54. Starčenko (Antropov)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Sidorenko (Biel.) - Fluri (Švaj.), Lederer (ČR), 10 779 divákov

8. Kazachstan 5 0 0 2 3 11:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.