Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. júl. 2019Vladimír
BratislavaBratislava 20°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.09.2018 10:46 Relax
Alarmujúce zistenie: Polovica desaťročných dievčat trpí úzkosťami súvisiacimi s ich vzhľadom!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.09.2018 10:46 Relax

Alarmujúce zistenie: Polovica desaťročných dievčat trpí úzkosťami súvisiacimi s ich vzhľadom!Na silnejúci tlak v súvislosti so stereotypizáciou krásy doplácajú najmä dospievajúce dievčatá.


Je otázne, či bol tlak na dokonalý vzhľad niekedy v histórii taký silný, ako práve teraz. Zrejme nie. Podiel na tom totiž majú aj moderné technológie a sociálne siete, ktoré úzko vymedzený ideál neustále pretláčajú a doslova vnucujú všetkým. To má ťaživý dopad predovšetkým na ženy, najmä na tie mladé, ktoré hľadajú svoju identitu a sú veľmi zraniteľné.

 

Sebavedomie je pre ženu mimoriadne dôležité, vďaka nemu je schopná prejaviť sama seba a cítiť sa dobre. Ako však ukázal prieskum, len 49 percent dievčat vo veku 10-13 rokov ho skutočne má. Ešte horšia je situácia u adolescentiek v kategórii 14-17 rokov, tie majú sebavedomie naozaj minimálne. Začínajú sa totiž zaujímať o opačné pohlavie, s čím, samozrejme, súvisí aj zvýšená pozornosť týkajúca sa vlastného vzhľadu. Tieto dievčatá sa pritom neustále porovnávajú s ostatnými ženami, pričom často vzhliadajú práve k nerealistickým ideálom krásy prezentovaným v médiách.

 

Prevažná väčšina mladých žien je tak nespokojná s vlastným telom, neustále riešia svoje „nedokonalosti“ a dokonca sa ukázalo, že už v skutočne nízkom veku odmietajú jedlo a holdujú mnohým diétam. Nekonečná starostlivosť o telo, stravovanie a vzhľad sa pre dnešné dievčatá stáva stredobodom pozornosti, čo má masívny dopad na vývoj ich identity. Až 65 percent z nich pritom uviedlo, že sa cítia zle pri pohľade na dokonalé modelky v magazínoch.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok