Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. feb. 2019Etela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.09.2018 10:46 Relax
Alarmujúce zistenie: Polovica desaťročných dievčat trpí úzkosťami súvisiacimi s ich vzhľadom!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.09.2018 10:46 Relax

Alarmujúce zistenie: Polovica desaťročných dievčat trpí úzkosťami súvisiacimi s ich vzhľadom!Na silnejúci tlak v súvislosti so stereotypizáciou krásy doplácajú najmä dospievajúce dievčatá.


Je otázne, či bol tlak na dokonalý vzhľad niekedy v histórii taký silný, ako práve teraz. Zrejme nie. Podiel na tom totiž majú aj moderné technológie a sociálne siete, ktoré úzko vymedzený ideál neustále pretláčajú a doslova vnucujú všetkým. To má ťaživý dopad predovšetkým na ženy, najmä na tie mladé, ktoré hľadajú svoju identitu a sú veľmi zraniteľné.

 

Sebavedomie je pre ženu mimoriadne dôležité, vďaka nemu je schopná prejaviť sama seba a cítiť sa dobre. Ako však ukázal prieskum, len 49 percent dievčat vo veku 10-13 rokov ho skutočne má. Ešte horšia je situácia u adolescentiek v kategórii 14-17 rokov, tie majú sebavedomie naozaj minimálne. Začínajú sa totiž zaujímať o opačné pohlavie, s čím, samozrejme, súvisí aj zvýšená pozornosť týkajúca sa vlastného vzhľadu. Tieto dievčatá sa pritom neustále porovnávajú s ostatnými ženami, pričom často vzhliadajú práve k nerealistickým ideálom krásy prezentovaným v médiách.

 

Prevažná väčšina mladých žien je tak nespokojná s vlastným telom, neustále riešia svoje „nedokonalosti“ a dokonca sa ukázalo, že už v skutočne nízkom veku odmietajú jedlo a holdujú mnohým diétam. Nekonečná starostlivosť o telo, stravovanie a vzhľad sa pre dnešné dievčatá stáva stredobodom pozornosti, čo má masívny dopad na vývoj ich identity. Až 65 percent z nich pritom uviedlo, že sa cítia zle pri pohľade na dokonalé modelky v magazínoch.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok