Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. jún. 2022Olívia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia
25.11.2021 15:45 Domov
Aký je plán opatrení, ktoré majú zabrániť napríklad praniu špinavých peňazí?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.11.2021 15:45 Domov

Aký je plán opatrení, ktoré majú zabrániť napríklad praniu špinavých peňazí?BRATISLAVA - Z Akčného plánu boja proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti, financovaniu terorizmu a financovaniu proliferácie zbraní hromadného ničenia s výhľadom do roku 2024, ktorý ministerstvo vnútra predložilo do medzirezortného pripomienkového konania napríklad vyplýva posilnenie spolupráce medzi rezortami a inštitúciami, zvyšovanie povedomia o opatreniach v boji proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a mnohé ďalšie zaujímavé veci.


Taktiež boj proti legalizácii financovaniu terorizmu a ambiciózny prístup založený na prevencii, vzdelávaní a účinnom presadzovaní regulačných opatrení sú procesy, ktoré by mali znížiť zraniteľnosť SR v systéme opatrení boja proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a financovaniu terorizmu.

 

 

"Cieľom akčného plánu je implementácia opatrení na zmierňovanie a odstraňovanie rizík legalizácie výnosov z trestnej činnosti a financovania terorizmu, ktoré boli identifikované v záverečnej správe," uviedol rezort v materiáli.

 

Projekt národného hodnotenia rizík a následné vypracovanie akčného plánu patria podľa predkladateľa medzi dôležité nástroje zefektívnenia opatrení v boji proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a financovania terorizmu.

 

 

Slovenská republika tak deklaruje prijatie opatrení v súvislosti s odstraňovaním nedostatkov zistených v rámci 5. kola vzájomného hodnotenia Slovenskej republiky Výborom expertov Rady Európy Moneyval.

 

 

Do konca roka 2024 by sa mali napríklad zanalyzovať možnosti prístupov orgánov činných v trestnom konaní do jednotlivých registrov alebo evidencií, ktoré sú potrebné pre činnosť v súvislosti s vedením finančného vyšetrovania. Do konca budúceho roka by sa mohli vypracovať účinné mechanizmy, ktoré zabezpečia transparentnosť vlastníctva právnických osôb. Materiál navrhuje aj zvýšiť počet kontrol vykonávaných oddelením kontroly povinných osôb Finančnou spravodajskou jednotkou Prezídia Policajného zboru.

 

Možno vás zaujme: Vláda upravila odstup pri predbiehaní cyklistov a chodcov

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Unsplash/ TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok