Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
17. sep. 2021Olympia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová na prvom spoločnom stretnutí s premiérom SR Igorom Matovičom (OĽaNO) a predsedom NRSR Borisom Kollárom (Sme Rodina).
Prezidentka SR Zuzana Čaputová na prvom spoločnom stretnutí s premiérom SR Igorom Matovičom (OĽaNO) a predsedom NRSR Borisom Kollárom (Sme Rodina).
06.04.2020 18:27 Domov
AKTUALIZÁCIA - REPORTÁŽ: Prísnejšie opatrenia cez sviatky sú podľa prezidentky SR potrebné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.04.2020 18:27 Domov

AKTUALIZÁCIA - REPORTÁŽ: Prísnejšie opatrenia cez sviatky sú podľa prezidentky SR potrebnéBRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová víta rozhodnutie odborného konzília na sprísnenie opatrení na zabránenie šírenia nového koronavírusu počas veľkonočných sviatkov.


 

Prvé pracovné stretnutie

Zároveň vyzvala predstaviteľov štátu na pokojnú a rozvážnu komunikáciu smerom k občanom. Uviedla to na dnešnom prvom pracovnom stretnutí s novým premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina).

 

 

Ocenenie prijatých opatrení 

Prezidentka ocenila rozsah, kvalitu a rýchlosť opatrení, ktoré doteraz prijali vláda a Národná rada SR. "Je dôležité, aby sme udržali vysokú mieru sebadisciplíny," dodala s tým, že občania majú jej dôveru. Po sviatkoch by podľa nej bolo dobré situáciu opäť prehodnotiť s odborníkmi.

 

Vyjadrenie Kollára

Predseda parlamentu prisľúbil, že v parlamente urobí všetko preto, aby zákony prijaté pre situáciu s novým koronavírusom boli tak ako doteraz prijímané konsenzom naprieč celým politickým spektrom. Zároveň poďakoval občanov za ich zodpovedný prístup.

 

 

Zistenie reálneho stavu 

Premiér vyhlásil, že pri opatreniach nie je možné teraz poľaviť. Tvrdí, že je potrebné zistiť reálny stav v rómskych osadách a u ľudí, ktorí pricestovali zo zahraničia.

 

Premiér je aj naďalej za "blackout"

Matovič sa vyjadril tiež k svojej komunikácii o možnom vypnutí Slovenska (tzv. blackoute). Považuje ju za vhodnú. Tvrdí, že hovoril iba o návrhoch, o ktorých sa uvažovalo. Čiastočné "vypnutie" podľa neho zažívame už teraz.

 

 

Návrh na obmedzenie pohybu

Premiér má na dnešnom zasadnutí vlády navrhnúť prijatie uznesenia obmedziť voľný pohyb osôb, a to od 8. apríla do 13. apríla, s výnimkou ciest do a zo zamestnania, nákupu, návštevy lekára, pobytu v prírode v rámci okresu, pohrebu príbuzného, starostlivosti o príbuzného či susedskej výpomoci. Informoval o tom v nedeľu po stretnutí s lekárskymi odborníkmi.

 

Aktualizácia

Voľný pohyb osôb bude od 8. do 13. apríla 2020 obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdzového stavu podľa zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu o tom vláda rozhodla na len pred niekoľkými chvíľami.

 

 

Dodržiavanie zákazu by mali kontrolovať zložky rezortov vnútra a obrany, za nerešpektovanie hrozia postihy.

 

Hliadky v uliciach

Premiér avizoval tisícky hliadok v uliciach. Na cestovanie v prípade povolených výnimiek nebude potrebné vybavovať si potvrdenie. "Hliadky budú počas tohto obdobia zhromažďovať informácie, ktoré dostanú od tých, ktorých zastavia, a následne ich budú preverovať. Pri zistení porušenia bude uložená sankcia," objasnil Matovič.

 

Jedna z najlepších krajín 

"Je to veľmi závažné rozhodnutie a v modernej histórii Slovenska nemá obdobu. Na druhej strane, ak by sme teraz povolili v našom boji, ktorý nás za posledné týždne vyniesol medzi svetovú špičku v bezpečnosti z pohľadu prípadného nakazenia koronavírusom, mohli by sme si všetko veľmi ľahko pokaziť," dodal premiér.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok