Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Gabriela
Drobová

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Oskar
Fegyveres


Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. jan. 2019Nataša
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.11.2018 12:49 Zaujímavosti
Ako urobiť dojem na pohovore či prvom rande? Veda má odpoveď!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.11.2018 12:49 Zaujímavosti

Ako urobiť dojem na pohovore či prvom rande? Veda má odpoveď!



V čom tkvie tajomstvo úspechu?


Urobiť na ľudí dobrý prvý dojem nie je vždy ľahké, najmä ak je reč o pracovných pohovoroch, prípadne prvom rande, kde sa na našom jednaní podpisuje aj väčšia alebo menšia dávka stresu. Nejeden odborník sa vyjadril, že v takýchto prípadoch je nesmierne dôležité hovoriť o svojich úspechoch a pozitívnych osobnostných črtách. Nový výskum londýnskych vedcov však hovorí niečo iné.

 

Zdroj: Pixabay

 

Odborníci z univerzity Cass Business School v Londýne sa rozhodli realizovať štúdiu, v rámci ktorej pozorovali, čo v jednaní robí na ľudí dojem. Do experimentu sa zapojili Holanďania a Američania vo veku 18-75 rokov, pričom počty žien a mužov boli rovnaké. Štúdia bola uskutočňovaná sériou simulácii pracovných pohovorov a rande, pričom sa jednotliví účastníci mali vždy vyjadriť k tomu, čo im na rozhovoroch bolo sympatické a čo naopak nebolo, respektíve, čo v pozitívnej sebaprezentácii chýbalo. Vo všetkých prípadoch to dopadlo rovnako.

 

Zdroj: Pixabay

 

Respondenti uviedli, že ľudia hovorili len o tom, čo dosiahli, no nespomenuli, ako to dosiahli. A práve to je podľa vedúcej štúdie Janiny Steinmetzovej veľmi dôležité, ak chceme pôsobiť dôveryhodne a zaujímavo. "Príbeh úspechu nie je kompletný bez tvrdej práce a vysvetlenia toho, prečo sme nakoniec uspeli. Bolo ľahké uspieť vďaka talentu alebo za tým stála tvrdá drina?" hovorí vedkyňa. Tento prístup podľa Steinmetzovej ukazuje ľudskú stránku človeka, čo v poslucháčovi vzbudzuje sympatie.  



reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok