Béla
Bugár
3.1%

Zuzana
Čapútová
40.6%

Eduard
Chmelár
2.8%

Štefan
Harabin
14.4%

Marian
Kotleba
10.4%

Milan
Krajniak
2.8%

František
Mikloško
5.7%

Róbert
Švec
0.3%

Bohumila
Tauchmannová
0.2%

Juraj
Zábojník
0.3%

Maroš
Šefčovič
18.7%

Ivan
Zuzula
0.2%

Martin
Daňo
0.5%
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. mar. 2019Víťazoslav
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.11.2018 12:49 Zaujímavosti
Ako urobiť dojem na pohovore či prvom rande? Veda má odpoveď!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.11.2018 12:49 Zaujímavosti

Ako urobiť dojem na pohovore či prvom rande? Veda má odpoveď!V čom tkvie tajomstvo úspechu?


Urobiť na ľudí dobrý prvý dojem nie je vždy ľahké, najmä ak je reč o pracovných pohovoroch, prípadne prvom rande, kde sa na našom jednaní podpisuje aj väčšia alebo menšia dávka stresu. Nejeden odborník sa vyjadril, že v takýchto prípadoch je nesmierne dôležité hovoriť o svojich úspechoch a pozitívnych osobnostných črtách. Nový výskum londýnskych vedcov však hovorí niečo iné.

 

Zdroj: Pixabay

 

Odborníci z univerzity Cass Business School v Londýne sa rozhodli realizovať štúdiu, v rámci ktorej pozorovali, čo v jednaní robí na ľudí dojem. Do experimentu sa zapojili Holanďania a Američania vo veku 18-75 rokov, pričom počty žien a mužov boli rovnaké. Štúdia bola uskutočňovaná sériou simulácii pracovných pohovorov a rande, pričom sa jednotliví účastníci mali vždy vyjadriť k tomu, čo im na rozhovoroch bolo sympatické a čo naopak nebolo, respektíve, čo v pozitívnej sebaprezentácii chýbalo. Vo všetkých prípadoch to dopadlo rovnako.

 

Zdroj: Pixabay

 

Respondenti uviedli, že ľudia hovorili len o tom, čo dosiahli, no nespomenuli, ako to dosiahli. A práve to je podľa vedúcej štúdie Janiny Steinmetzovej veľmi dôležité, ak chceme pôsobiť dôveryhodne a zaujímavo. "Príbeh úspechu nie je kompletný bez tvrdej práce a vysvetlenia toho, prečo sme nakoniec uspeli. Bolo ľahké uspieť vďaka talentu alebo za tým stála tvrdá drina?" hovorí vedkyňa. Tento prístup podľa Steinmetzovej ukazuje ľudskú stránku človeka, čo v poslucháčovi vzbudzuje sympatie.  reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok