Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. okt. 2021Lukáš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Uteč – Skry sa – Volaj – Počúvaj – Mysli.
Uteč – Skry sa – Volaj – Počúvaj – Mysli.
01.03.2021 14:10 Domov
Ako sa chovať počas teroristického útoku? PZ a NAKA edukujú Slovákov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.03.2021 14:10 Domov

Ako sa chovať počas teroristického útoku? PZ a NAKA edukujú SlovákovBRATISLAVA - Policajný zbor a Národná kriminálna agentúra spoločne pripravili aktualizovanú verziu kampane s odporúčaniami, ako sa správať počas prípadného teroristického útoku. Aktualizovaná kampaň Policajného zboru sa na sociálnych sieťach bude objavovať raz za polroka.


Hovorca Prezídia PZ Michal Slivka v tlačovej správe informuje o tom, že základné a stručné odporúčania polície pre verejnosť v prípade teroristického útoku sú Uteč – Skry sa – Volaj – Počúvaj – Mysli. Polícia bude jednotlivé preventívne rady rozvíjať prostredníctvom grafík a statusov na ich sociálnych sieťach.


Treba podotknúť, že hlavným cieľom každej osoby by mal byť v prípade teroristického útoku útek na bezpečné miesto. Ak to nie je možné, je nevyhnutné sa pred útočníkmi skryť a zároveň myslieť na vypnutie zvukov a vibrácií telefónu. Hneď, ako to bude možné, je nutné kontaktovať políciu so základným a stručným opisom situácie a následne je dôležité riadiť sa pokynmi polície.

 

AKO PREŽIŤ TERORISTICKÝ ÚTOK (1.): 5 RÁD, KTORÉ VÁM MÔŽU ZACHRÁNIŤ ŽIVOT Všetko podstatné nájdete v priloženej...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 1. marca 2021


Filmy sú skreslené
„Hrdinské činy sú často úspešné vo filmovom prevedení. Reálny život dokáže byť krutý. V ňom sa nedá určitý okamžik zopakovať, ako pri nakrúcaní umeleckého diela. Aj tejto myšlienke sa venuje nová kampaň polície. Samozrejme, je vždy možné využiť daný moment a snažiť sa pomôcť iným. Napríklad pri úteku z miesta výskytu ozbrojeného útočníka kričať a varovať ostatné osoby, ktoré stretnete po ceste,“ vysvetľujú príslušníci polície. 

 

Nahrávanie na telefón
V kampani sa zároveň venuje „túžbe nakrútiť autentické zábery z útoku na telefón, čo však podľa polície nie je bezpečné, pretože „teroristi chcú zabiť čo najviac náhodných okoloidúcich“. Nakrúcanie a zverejňovanie pohybu teroristov na sociálnych sieťach môže navyše ohroziť aj zasahujúcich policajtov.

 

 

„To, že svedkovia vidia napríklad jedného útočníka, neznamená, že koná sám. Z úzadia mu môže dávať inštrukcie ďalšia osoba, ktorá sleduje sociálne siete a príspevky občanov tak využije na zabíjanie ďalších nevinných ľudí. Ak sa verejnosti podarilo zaznamenať priebeh teroristického útoku, je dôležité ho ihneď odovzdať polícii na ďalšie vyšetrovanie, prípadne na analýzu ďalšieho postupu, ak útok naďalej trvá,“ edukujú policajti.

 

 

Terorizmus nespí ani cez koronakrízu
Prezident PZ Peter Kovařík pripomína, že hrozba terorizmu je aktuálna aj počas koronakrízy, ktorú momentálne zažívame všetci. „Presvedčiť sme sa o tom mohli pred pár mesiacmi v neďalekej Viedni. Z preventívneho hľadiska je vhodné pravidelne opakovať naše odporúčania a byť pripravený. Slovensko síce nie je pre teroristov krajinou takého záujmu ako iné štáty, istota 100-percentnej bezpečnosti nikdy neexistuje. Navyše, Slováci cestujú po celom svete, kde je riziko útokov vyššie,“ dodal Kovařík.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Miloš Cíbik

Foto:  SITA, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok