Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. okt. 2021Vladimíra
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.09.2021 06:52 Zaujímavosti
Ako a kde je možné vidieť Boha?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2021 06:52 Zaujímavosti

Ako a kde je možné vidieť Boha?O Bohu sa vie, že je všadeprítomný. Znamená to, že nie je, nebolo a nikdy nebude žiadne miesto, ktoré by pre Neho predstavovalo nedosiahnuteľné územie.


Taktiež vvšak Jeho existencia všade a vždy prináša nádej, pretože sa nenarodil človek s natoľko pokriveným charakterom, aby nebolo pre Neho v moci narovnať a premeniť ho na nepoznanie. Nanešťastie pre smrteľníka, Boha nemožno vidieť fyzickým okom, a tak musí byť obzvlášť naklonený na nadprirodzené, aby Ho dokázal vnímať a neprehliadol nič z inšpirujúco nadpozemského diela. Dobrou správou by však mohla byť skutočnosť, že hoc je Stvoriteľ nezahliadnuteľný, o to viac sa prejavuje Jeho kreativita v spôsobe, akým sa ľudstvu deň za dňom prihovára.

 

K témeO tom, ako vyzerá skutočná viera v Boha

 

Príroda
Azda najľahšie je možnosť Boha vídať prostredníctvom prírody. Veď od nepamäti žasneme nad majestátnosťou hôr, čistotou lesov a veľkoleposťou morí. V prípade, že čas sa prestane zdať prirýchly a v preplnenom programe sa nájde aspoň minúta na nádych, potom sa načerpá nebeská sila aj pri počúvaní fúkajúceho vetra, šumu vody či pre ľudstvo nepochopiteľnej komunikácie lietajúcich vtákov. A Boh je tam, uprostred všetkého, dal prírode lesk, vdýchol jej život a naučil ju riadiť sa vlastnými pravidlami.

 

 

Biblia
Už menej populárne by mohlo byť nazeranie na Boha vďaka Biblii. Iste, nie každá časť je ihneď zrozumiteľná a môže sa dokonca javiť, že obsah nie je ani trochu aktuálny. Viac by sa ale mýliť ani nedalo, pretože Biblia je jediná kniha, ktorej text nezostarne, a aj keď by sa čítala znovu a zas, stále má čo ponúknuť. Boh v nej odhaľuje všeobecný plán pre svet, ale aj individuálnu vôľu pre jedinečný ľudský život. Dáva ňou povzbudenie, občas i napomenutie, no predovšetkým pripomína, na čom naozaj záleží.

 

 

Prečítajte si tiež: Kresťan nepije, netancuje, nefajčí a neflirtuje

 

Ľudia

Boh sa neustále prejavuje aj v medziľudských vzťahoch. Niekedy sú to drobnosti, ktoré sa v spleti malých aj väčších problémov nevidia, ale predsa je ich toľko, koľko sa ani nespočíta.

Je to Boh v láske najbližších.
Je to rovnako On aj v priateľstve spriaznených duší.
Je v drobných skutkoch celkom neznámych jedincov, na ktorých tváre skoro po stretnutí zabudneme.
Keď niekto cudzí pomôže pozbierať spadnutý tovar v obchode bez požiadania a bez akejkoľvek sťažnosti.
Keď čašník v reštaurácii obsluhuje s trpezlivosťou a neprekáža mu odpovedať ani na najnezvyčajnejšie otázky.
Keď pri vystupovaní z autobusu dá ktosi prednosť alebo počas cestovania uvoľní miesto.
Keď lekárka v ambulancii k pacientovi zaujme postoj naznačujúci, že na ňom záleží a vo výraze jej pohľadu je možné čítať ozajstnú starosť.
Keď niekto len tak daruje kompliment.
Je to len zlomok.
Je to len zlomok príbehu, ktorý Boh píše na svete. Tak ako je vzdialený jeden koniec zeme od druhého, taká veľká, ba ešte väčšia, je Jeho vynaliezavosť. Je jednoducho všadeprítomný. Len otvoriť oči a fascinovane sledovať, ako je blízko.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok