Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. máj. 2022Gertrúda
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Hashtag.
Hashtag.
22.11.2021 08:30 Zaujímavosti
Aké hashtagy by asi vytvorili ľudia žijúci v dávnej minulosti?
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.11.2021 08:30 Zaujímavosti

Aké hashtagy by asi vytvorili ľudia žijúci v dávnej minulosti?Ak by Instagram existoval v dávnych a nebyť zaznamenaných dejín a zabudnutých storočiach, ktovie, čo by sa v ňom zachovalo. Môžeme sa len domnievať, aké myšlienky by si spísali panovníci, ktorí deň čo deň zápasili s nepriateľmi v bojoch s mečmi a koňmi a aký odkaz by na sociálnej sieti zanechali budúcej generácii.


A čo takí poddaní, ktorí treli biedu, mrvili chlieb a tešili sa z drobností, ako ranné prebúdzanie či vtáčí spev, azda aj oni by mali čo povedať a zrejme by toho bolo viac ako dosť. Je škoda či šťastie, že kedysi ľudia nedisponovali toľkými vzácnosťami a že si boli nútení vystačiť s málom, čo obdobie ponúkalo? Iste by mal každý svoj názor a mohol by o ňom diskutovať alebo sa nebodaj aj hádať, ale pravdu sa nedozvie nik. Smieme však použitím fantázie a nadhľadu čosi predsa len skúsiť. #totojedenktorydalnampan. 

 

 

Určite nie je neznámy kráľ Dávid, slávny, udatný, na pohľad krásny a blízky Bohu. Ten, čo odťal hlavu obávanému Goliášovi, ten, čo prešiel od oviec až do paláca, a ten, proti ktorému stál jeho vlastný syn. Áno, bol to úctyhodný muž, ktorý sa síce dopustil i prešľapu, ale nevzdal sa a po páde sa postavil a kráčal ďalej, zocelený a poučený. Ak by Dávid dostal prístup na Instagram, po prebudení by sa najskôr, pravdaže, pomodlil a pozhováral s Najvyšším, a potom by sa posadil a napísal na povzbudenie pre malého i veľkého. Spísal by to, aby pripomenul, že nová príležitosť v podobe celého dňa pred nami nie je prekliatím, ale požehnaním. Nezanevrel by na sociálnu sieť ani v období súženia či prenasledovania, veď oboje poznal lepšie ako chuť vína alebo akéhokoľvek iného opojného nápoja. A tak by šiel príkladom a v tiesni by vyjadril jednoduché vyhlásenie. #kebysomisielajtemnymudolimsmrtinebudemsabat. 

 

Prečítajte si tiež: Boh víťazil aj v období komunizmu

 

 

 

Márnosť

 

Po Dávidovi zasadol na kráľovský trón vládca menom Šalamún, preslávený ohromnou múdrosťou, za ktorou sa vypravili viacerí z iných kútov sveta, aby sa presvedčili, či je skutočná alebo vymyslená. Ak by sa zarátal medzi používateľov Instagramu, celkom určite by nám otvoril oči, aby sme nezabudli, že hoc si myslíme, čo sme dokázali a akí sme vynaliezaví, len jeden jediný je, kto je najväčší, najmúdrejší a najkreatívnejší. #vsetkocojeuzrazbolo. A aby zdôraznil, že je zbytočné namýšľať si, že materiálne bohatstvo snáď pretrvá na veky, ešte by čosi pridal. #vsetkojemarnost. 

 

 

Láska

 

Nuž a napokon sa rozpamätajme na apoštola Pavla, ktorý pre vieru v Boha trpel väzením, ale nikdy nič nezaprel. Naopak, až do smrti si zachoval vernosť a ani na sekundu nezabudol, v čom tkvie pravé šťastie. V hashtagu by to povedal jednoducho a zrozumiteľne: #laskajenajviac. Veď viete, čo odkázal v prvom liste adresovanom Korinťanom. „A keby som mal takú silnú vieru, že by som hory prenášal, no lásku by som nemal, nebol by som ničím. Ak by som rozdal všetok svoj majetok, a ak by som vydal svoje telo, aby som sa mohol chváliť, no lásku by som nemal, nič mi to neosoží."

 

Možno vás zaujme: Táto šestnásťročná dievčina povedala niečo, čo vháňa slzy do očí!

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok