Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Pandemické ošetrovné
Pandemické ošetrovné
05.03.2021 14:41 Koronavirus
Ak dieťa nemôže navštevovať škôlku alebo základnú školu, rodičom nezaniká nárok na pandemické ošetrovné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.03.2021 14:41 Koronavirus

Ak dieťa nemôže navštevovať škôlku alebo základnú školu, rodičom nezaniká nárok na pandemické ošetrovnéBRATISLAVA - Od 8. marca tohto roka sa v podmienkach nároku na pandemické ošetrovné nič nezmenilo.


Ak príslušný orgán rozhodne, že  bude škôlka alebo škola zatvorená, rodičia majú pri splnení všetkých zákonných podmienok nárok na pandemické ošetrovné.

 

 

Sociálna poisťovňa informovala, že ak materská alebo základná škola umožní návštevu alebo výučbu len pre časť detí, rodičia detí, ktoré nemôžu materskú alebo základnú školu z tohto dôvodu navštevovať, majú naďalej nárok na pandemické ošetrovné.
 


"Naďalej platí, že rodič po otvorení škôlky alebo školy stráca nárok na pandemické ošetrovné, ktoré mal z dôvodu starostlivosti o dieťa pre uzavretie zariadenia príslušným orgánom, a to rozhodnutím hygieny, riaditeľa, zriaďovateľa alebo ministra školstva," uviedla poisťovňa.

 

Stále však platí, že ak je škôlka alebo škola otvorená a rodičia nedajú dieťa do školského zariadenia iba pre obavy z ochorenia, nárok na pandemické ošetrovné nemajú.


Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od 8. marca otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí musia pracovať na pracovisku. 
 

 

Súvisiaci článok: Kto nebude mať nárok na pandemické ošetrovné? Sociálna poisťovňa informuje o zmenách!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok