Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2021Aurel
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.09.2021 15:13 Ekonomika
Ak chcete vymeniť svoju zdravotnú poisťovňu, neotáľajte! Na zmenu máte už len štyri dni
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.09.2021 15:13 Ekonomika

Ak chcete vymeniť svoju zdravotnú poisťovňu, neotáľajte! Na zmenu máte už len štyri dniBRATISLAVA - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) upozorňuje poistencov, že ak majú v pláne zmeniť svoju zdravotnú poisťovňu, na podanie prihlášky majú už len štyri dni.


Klienti majú už len 4 dni na to, aby si v prípade záujmu požiadali o zmenu zdravotnej poisťovne. Posledný termín na podanie prihlášky  s účinnosťou od nového roka je štvrtok (30. september). 

 

 

Zdravotnú poisťovňu je možné zmeniť raz ročne. Ako poistencov upozorňuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) na svojom webe, zmenu poisťovne by si mali veľmi dobre zvážiť. Zohľadniť by mali v prvom rade svoj zdravotný stav a z toho vyplývajúcu potrebu zdravotníckych služieb

 

 

ÚDZS tiež upozorňuje, aby si verejnosť preverila benefity vybranej poisťovne na jej webovej stránke. Na Slovensku pôsobia tri zdravotné poisťovne – štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa a súkromné Dôvera a Union zdravotná poisťovňa. Tie o klientov bojujú práve prostredníctvom rôznych ponúkaných benefitov či programov. 

 

Vrátenie doplatkov za lieky​

Zdravotné poisťovne v týchto dňoch opäť vracajú poistencom peniaze v rámci ochranného limitu na doplatky za lieky. Viac ako 281 000 poistencom pošlú za druhý štvrťrok tohto roka vyše 5,2 milióna eur. Poistencom ich pripíšu automaticky na účet alebo poukážkou. Nie je potrebné o ne žiadať.

 

 

V prípade Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) išlo k začiatku septembra o 160 865 poistencov a sumu vyše 3,3 milióna eur. Z celkového počtu poistencov, ktorí majú na vrátenie doplatku nárok, je 41 967 dôchodcov, 118 814 držiteľov preukazu ŤZP, 71 detí do šesť rokov a 13 detí do šesť rokov so zdravotným postihnutím.

 

Najvyšší doplatok VšZP vráti 12-ročnému poistencovi, ktorý je držiteľom preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

 

 

Doplatky vracajú aj súkromné poisťovne

Zdravotná poisťovňa Dôvera vracia 108 000 poistencom sumu 1,7 milióna eur. "Z celkového počtu poistencov, ktorí majú na vrátenie doplatku nárok, je 13 728 dôchodcov, 35 561 držiteľov preukazu ŤZP a 58 943 detí do šesť rokov veku," uviedol PR špecialista súkromnej zdravotnej poisťovne Matej Štepianský. Najviac, 12 896 eur, vrátia sedemročnému chlapcovi s ŤZP.

 

 

V prípade Union zdravotnej poisťovne ide o 12 765 poistencov a o celkovú sumu 259 142,85 eura. "Čísla sú nižšie, pretože ide o prvé zúčtovanie, v ktorom mali deti do 6 rokov realizované odpustenie doplatku priamo v lekárni. Preto im už domov nebudeme nič vracať," ozrejmila jej hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

 

Z celkového počtu poistencov, ktorí majú na vrátenie doplatku nárok, je 2 126 dôchodcov a 10 637 držiteľov preukazu ŤZP. Najvyšší doplatok vyplatia osemročnému dieťaťu so svalovou dystrofiou, ide o sumu 11 049,12 eura.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok