Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
26.01.2021 09:20 Zaujímavosti
Aj takéto veci sa dejú v domove dôchodcov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.01.2021 09:20 Zaujímavosti

Aj takéto veci sa dejú v domove dôchodcovV domove dôchodcov sa deje všeličo.


Človek neznalý života by možno tvrdil, že v starobe sa nič pozoruhodné nevyskytne, a teda ani domov pre seniora nie je hodný pozornosti.


Keď sa aj sem-tam objaví jeho pomenovanie v rámci spravodajstva, väčšinou je to neveselá správa - týka sa buď smrti, alebo čohosi jej veľmi blízkeho.

 

Zabúda sa
Nanešťastie, často sa zabúda, že každý jedinec a to bez ohľadu na vek, má na duši vytetovaný príbeh. Tiahne sa od detstva, pokračuje mladosťou a nekončí ani v neskoršom období.

 

 

Obyvateľ domova dôchodcov má rovnako tak čo povedať a aj by sa snáď niekto čudoval, ale, áno, má aj čo odovzdať.

 

Mohlo by vás zaujímať: Aj túto schopnosť dal Boh človeku

 

Mýlia sa
Má 85 rokov a je jedinečná. Večne mešká na raňajky, má totiž nesmierne povznášajúci spánok a ten ju akosi nie a nie pustiť ráno zo zovretia. Kamkoľvek vstúpi, roznáša dobrú náladu, čím sa nechtiac stáva aj obeťou dohadovania.

 

Väčšina si o nej myslí, že mala v mladosti ustlané na ružiach bez tŕňov, a preto nie je ochudobnená o úsmev. Je to však omyl, zažila naozaj nejednu krušnú chvíľu, rozdiel je len v tom, že na minulosť zriedka spomína.

 

Klopanie
Na jej dverách sa pravidelne ozýva klopanie. Zvyšné osadenstvo si chodieva po radu a ona ju ochotne dáva.


„Ja neviem spať," posťažovala sa nedávno jedna návštevníčka, len čo vkročila do jej spoločnosti. Myšlienku sa hneď ponáhľala aj rozmeniť na drobné, aby vysvetlila, že dôvod na nespavosť skutočne existuje.

 

 

„Premýšľam o dcére, ktorá sa rozviedla a aj o synovi, ktorý má zasa iné problémy. A keď zaspím, potom mám zlé sny."

 

Jej veselšia spoločníčka bola prichystaná zaujať pre ňu typický postoj a rozhodla sa do rozprávania primiešať štipku humoru.
„A čo dávate tým zlým snom jesť? Banány alebo jabĺčka?" pohotovo sa spýtala. Návštevníčka sa trochu odula. „Ty sa z toho smeješ," vyčítala jej.

 

„Áno, smejem sa. Veď to vy tie zlé myšlienky oživujete. Vy ich kŕmite." „Ale kdeže," nesúhlasila žena so smútkom, „to mi tak samé prichádza na myseľ."

 

Prečítajte si tiež: Už dlho sa vám nedarí? Možno je problém v tomto

 

Tam nemá byť y
Keď si návštevníčka dlho-predlho nedala povedať, ona jej vložila na myseľ vlastný recept na pokojný spánok.

 


„Keď pôjdete v noci spať a nepomodlíte sa, to je chyba. To je ozajstná chyba. Dávate y tam, kde má ísť i. Najprv sa pomodliť, potom ísť spať a uvidíte, ráno vás vedúca bude musieť prísť zobudiť, tak dobre vám bude. Ja to tak robím. Než si ľahnem, poviem všetko Bohu, vyčistím srdce, vyhádžem kamienky, odhodím každú špinu."


Na ďalší deň jej predtým sklesnutá žena zvestovala, že mala pravdu. Vyskúšala modlitbu a dostalo sa jej pomoci. Trápenie sa zmenšilo, už ju neťaží.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok