AHL: Tím Texas Stars získal prvýkrát Calderov pohár

NETKY.SK • 18 Jún 2014, 09:52 • 2 min

ST. JOHN´S - Hokejisti Texasu Stars sa stali víťazmi Calderovho pohára pre najlepší tím zámorskej AHL.

Vo finálovej sérii zdolali St. John´s IceCaps 4:1 na zápasy. Rozhodujúci krok urobili Stars utorkovou výhrou 4:3 po predĺžení, o ktorej rozhodol v 75. min Patrik Nemeth. Texas uspel v tohtoročnom play-off vo všetkých šiestich dueloch, ktoré sa predlžovali. Všetky navyše odohral na ľadoch súperov. Potvrdil prognózy, že má najkvalitnejšie mužstvo. Stars boli najlepší už aj v základnej časti.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Travisa Morina, ktorý v 21 stretnutiach dosiahol 22 bodov. Vo finále strelil tri víťazné góly. Klub Texas Stars existuje od roku 2009, je nástupcom Iowa Chops, Iowa Stars a Louisville Panthers. Calderov pohár získal prvýkrát, sezóna 2013/2014 bola pre Stars najúspešnejšou v histórii.

Výsledok - 5. finále AHL:
St. John´s - Texas 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1) - konečný výsledok série: 1:4, Texas získal Calderov pohár