Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2020Ľuboš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.03.2017 15:30 Ekonomika
Agentúry dočasného zamestnávania môžu získať zdroje na podporu dlhodobo nezamestaných
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.03.2017 15:30 Ekonomika

Agentúry dočasného zamestnávania môžu získať zdroje na podporu dlhodobo nezamestanýchBRATISLAVA - Agentúry dočasného zamestnávania (ADZ) sa môžu uchádzať o zdroje na podporu zamestnávania ľudí dlhodobo bez práce. Požiadať o finančné prostriedky je potrebné prostredníctvom úradov práce.


Bratislava 30. marca (TASR) - Agentúry dočasného zamestnávania (ADZ) sa môžu uchádzať o zdroje na podporu zamestnávania ľudí dlhodobo bez práce. Požiadať o finančné prostriedky je potrebné prostredníctvom úradov práce.

 

Na národný projekt zameraný na umiestňovanie dlhodobo nezamestnaných na trh práce s využitím neštátnych služieb zamestnanosti je vyčlenených 9,9 milióna eur. Výzva je zverejnená na webe Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

 

Hlavným cieľom projektu je zlepšiť postavenie dlhodobo evidovaných nezamestnaných, aby si ľahšie našli prácu a obnovili si pracovné návyky. Finančné prostriedky môžu byť poskytnuté žiadateľom zo všetkých krajov, okrem Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Žiadatelia však musia splniť určité podmienky. Občan musí byť v evidencii úradu práce najmenej 24 po sebe nasledujúcich mesiacov. "ADZ v žiadosti vyšpecifikuje počet a profesijné požiadavky na uchádzača, ktorého má v pláne prijať do pracovného pomeru," uvádza sa v oznámení o projekte. Úrad práce však musí vybraného nezamestnaného schváliť.

 

Ústredie taktiež špecifikovalo, aké podmienky musí uchádzač o prostriedky spĺňať pri zamestnávaní týchto ľudí. Ide o podmienky pracovnej zmluvy či postup v prípade prideľovania zamestnanca firme. "Maximálna dĺžka poskytovania príspevku na konkrétneho dlhodobo nezamestnaného je 9 kalendárnych mesiacov," vyčíslilo ústredie.

Bratislava 30. marca (TASR) - Agentúry dočasného zamestnávania (ADZ) sa môžu uchádzať o zdroje na podporu zamestnávania ľudí dlhodobo bez práce. Požiadať o finančné prostriedky je potrebné prostredníctvom úradov práce. 

 

Mesačná výška paušálneho príspevku na jedného zamestnanca je 439 eur. Paušálny príspevok do šiesteho kalendárneho mesiaca trvania pracovného pomeru sa bude poskytovať mesačne. Ak ADZ bude dočasného agentúrneho zamestnanca prideľovať užívateľskému zamestnávateľovi aj v období od 7. do 9. mesiaca, úrad jednorazovo vyplatí príspevok vo výške 1317 eur. Výzva taktiež definuje aj oprávnené náklady.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok