Adam Žampa v Coronet Peak opäť na stupňoch víťazov

NETKY.SK • 21 August 2013, 10:42 • 2 min

CORONET PEAK - Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa pokračuje na Novom Zélande v dobrých výsledkoch, keď v stredu skončil tretí v slalome Austrálsko-novozélandského pohára v stredisku Coronet Peak. Dvadsaťdvaročného Tatranca predstihli iba Američan David Chodounsky a Japonec Akira Sasaki. Adamov mladší brat Andreas nedokončil druhé kolo.

"Tretí v slalome so stratou iba 0,37 sekundy za víťazom Davidom Chodounským. Vyjazdil som si doteraz moje druhé najlepšie body. Mrzí ma však, že som v druhom kole urobil chybu, ale som vďačný aj za tretie miesto. A ešte ma teší, že Akira Sasaki, ktorý tiež jazdí na lyžiach rovnakej značky ako ja, skončil druhý," uviedol Adam Žampa prostredníctvom svojej prezentácie na Facebooku.

Medzi ženami triumfovala Američanka Paula Moltzanová, Slovenka Barabra Kantorová obsadila štrnástu pozíciu.

Preteky Austrálsko-novozélandského pohára v zjazdovom lyžovaní - Coronet Peak (N. Zél.) - výsledky:
SLALOM
Muži: 1. David Chodounsky (USA) 1:25,24 min, 2. Akira Sasaki (Jap.) 1:25,32, 3. Adam Žampa (SR) 1:25,61,... Andreas Žampa (SR) - nedokončil 2. kolo
Ženy: 1. Paula Moltzanová (USA) 1:29,04 min, 2. Michelle Gisinová (Švaj.) 1:29,17, 3. Megan McJamesová (USA) 1:29,90,... 14. Barbara Kantorová (SR) 1:31,18