Testovaných na slovensku
17639
Infikovaných na slovensku
581
Infikovaných svetovo
1431689
Úmrtí svetovo
82074
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. apr. 2020Albert
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
18.05.2012 06:46 Krimi
A. Hlina chce prísnejšie trestať krádeže kanalizačných poklopov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.05.2012 06:46 Krimi

A. Hlina chce prísnejšie trestať krádeže kanalizačných poklopovA. Hlina chce prísnejšie trestať krádeže kanalizačných poklopov - Krimi  Krádeže kanalizačných poklopov by sa mali trestať prísnejšie.


 Krádeže kanalizačných poklopov by sa mali trestať prísnejšie. Myslí si to poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (OĽaNO), ktorý chce požiadať ministerstvo spravodlivosti, aby pripravilo legislatívny návrh na zmenu trestného zákona tak, aby bolo jednoznačné, že ukradnutím poklopu nedôjde len ku krádeži, ale že to bude súbeh viacerých trestných činov.

"Keď ľudské beštie kradnú poklopy a umierajú kvôli tomu deti, spoločnosť sa musí zobudiť. To, že sa kradnú poklopy, sme nezistili len teraz, tento problém je dlhodobý. Existujú ľudské beštie, ktoré ich kradnú a ľudské beštie, ktoré ich vykupujú," zdôraznil Hlina. Poslanec pripomenul, že ešte v roku 2008 bol novelizovaný zákon o odpadoch, ktorého cieľom bolo minimalizovať výkup odpadu z farebných kovov a iného kovového odpadu získaného nelegálnym spôsobom z technicko-prevádzkových zariadení železničnej infraštruktúry, z dopravných značiek či z kanalizačných poklopov.

"Podľa tejto novelizácie sa majú vykupované tovary v zberniach fotograficky zadokumentovať, osoba, ktorá ich donesie, je povinná sa legitimovať a zberňa je povinná údaje tejto osoby zapísať a uchovávať. Kontrolu týchto ustanovení zákona má vykonávať Slovenská inšpekcia životného prostredia alebo Obvodný úrad životného prostredia. Samozrejme, majú právo ukladať aj pokuty," vysvetlil Hlina. Ako poslanec NR SR bude preto interpelovať ministra životného prostredia s otázkami, koľko kontrol bolo vykonaných od účinnosti tejto novelizácie v zberniach, s akými zisteniami a koľko pokút bolo uložených a v akej výške. "Je totiž takým malým tajomstvom to, že tieto ustanovenia novelizácie o odpadoch sa nedodržiavajú a štátne orgány nad tým 'žmúria' oči," myslí si poslanec.

Hlina ako podpredseda výboru pre obranu a bezpečnosť zároveň požiada ministerstvo vnútra o poskytnutie informácií, koľkokrát boli vykonané operatívne šetrenia v zberniach odpadu policajným zborom za účelom objasnenia krádeží poklopov a s akým výsledkom.

Zdroj: TASRreklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok