Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Väčšina Slovákov má problém s nedostatkom vitamínu D.
Väčšina Slovákov má problém s nedostatkom vitamínu D.
02.02.2021 15:37 Relax
8 z 10 Slovákov ohrozuje nedostatok vitamínu D. Každá domácnosť môže získať ročné balenie zadarmo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.02.2021 15:37 Relax

8 z 10 Slovákov ohrozuje nedostatok vitamínu D. Každá domácnosť môže získať ročné balenie zadarmoZ rôznych štatistík vyplýva, že až 8 z 10 Slovákov má nedostatok vitamínu D. Získať sa dá z potravín, ktoré sú naň bohaté a zo slnečného žiarenia. Slnečného svitu je na Slovensku málo a konzumovať aspoň dvakrát do týždňa kvalitné tučné morské ryby nemáme vo zvyku. Prostredníctvom celonárodnej kampane je teraz možné chýbajúci vitamín D získať do každej rodiny.


Kým vo zvyšku Európy si rybu dopraje 42 % obyvateľstva aspoň raz do týždňa, na Slovensku sa podľa ostatného prieskumu Eurobarometra čísla pohybujú iba okolo 18 %. Vysoké zaostávanie za celoeurópskym priemerom sa odzrkadľuje na chorobnosti obyvateľstva najmä počas jesenných, zimných a jarných mesiacov. V súčasnosti sú na správne fungovanie imunity kladené ešte vyššie nároky a vitamín D v nich zohráva dôležitú úlohu.

 

 

Jeho pôsobenie v ľudskom tele je veľmi komplexné. Podieľa sa na procesoch, ktoré zabezpečujú vstrebávanie vápnika a fosforu a sú nevyhnutné pre zdraviepevnosť kostízubov. Významnú úlohu hrá vitamín D aj pri zdravom fungovaní svalov, ale aj centrálnom nervovom systéme.

 

Líder v segmente omega-3 výživových doplnkov na slovenskom a českom trhu, spoločnosť Naturamed Pharmaceuticals, rozbehol tento mesiac celonárodnú kampaň, prostredníctvom ktorej majú Slováci možnosť zabezpečiť si celoročnú zásobu nedostatkového vitamínu D. Zaregistrovaným záujemcom ju doručí až do poštovej schránky len za cenu poštovného 1,95€.

 

 

Riaditeľ spoločnosti Martin Kozelský vysvetľuje: "Už 15 rokov dodávame nórske doplnky stravy na báze omega – 3 mastných kyselín v najvyššej kvalite viac než dvom miliónom zákazníkov na Slovensku a v Česku. Tento rok sme sa rozhodli podporiť celkové zdravie ľudí v regiónoch, kde je sťažený prístup k čerstvým morským rybám a menej slnečných dní v roku."

 

 

"Prostredníctvom celonárodnej kampane preto chceme sprostredkovať bezplatný prístup k vitamínu D čo najvyššiemu počtu slovenských domácností a pomôcť tak podporiť imunitu obyvateľstva."

 

Spustením národnej kampane chce nórsky líder podporiť imunitný systém, ktorý priamo súvisí s dlhodobým nedostatkom "slnečného vitamínu." Jeho hodnoty sú veľmi nízke najmä v mesiacoch bez dostatočného slnečného svitu a podľa výživovej poradkyne Jany Trebulovej sa jeho letné zásoby v organizme spotrebujú za približne dva mesiace. Jeho nedostatok najviac postihuje deti, tehotné a dojčiace matkyvyššiu vekovú skupinu obyvateľstva.

 

Informácie o tom, ako sa zapojiť do celonárodnej kampane nájdete na stránke dvitamin.sk.

 

O spoločnosti

Spoločnosť NaturaMed Pharma AS založil v Nórsku v roku 1991 Knut-Erik Karlsen, ktorý zákazníkom ponúkol v Nórsku vyrábané výživové doplnky a výrobky s obsahom prvotriednych omega-3. V roku 2001 vznikla spoločnosť NaturaMed Pharma AB aj vo Švédsku a o rok neskôr vstúpila na fínsky trh. Od roku 2005 pôsobí spoločnosť aj v Dánsku.

 

 

Severskú divíziu NaturaMed Pharma získala v roku 2007 švédska spoločnosť Bringwell AB, ktorá je kótovaná na burze First North v Štokholme. V Českej republike začala pôsobiť spoločnosť NaturaMed Pharmaceuticals v roku 2006. Jej sídlom sa stali České Budějovice. O necelé tri roky neskôr začala svoje produkty dodávať aj zákazníkom na Slovensku. V roku 2009 vstúpila aj na poľský trh.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Natura Med/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Facebook, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok