BratislavaBratislava 26°
Oslavy hráčov Michaloviec s domácimi fanúšikmi
26.07.2021 09:29 Šport
1. kolo Fortuna ligy: Michalovce zaskočili Dunajskú Stredu

MICHALOVCE - Prvé kolo nového ročníka Fortuna Ligy je úspešne za nami, domáce Michalovce prekvapivo zdolali DAC 4:1.

Michalovce predviedli skvelý prvý polčas!

Domáce Michalovce využili účasť Dunajskej Stredy v Európskej Konferenčnej Lige a vo víkendovom zápase zdolali DAC rozdielom triedy.

Zápas otvoril gól Matúša Begalu, ktorý krátko po prvej polhodine hry dostal domácich do vedenia.

Hostia z Dunajskej Stredy pôsobili unaveným dojmom a záver prvého polčasu bol jednoznačne v réžii domácich.

Begala si s Kanum vymenili úlohy a po prihrávke od Begalu sa presadil Wisdom Kanu a zvýšil náskok domácich na 2:0.

V 45. minúte sa dostal do šance veterán Igor Žofčák a pridal tretí gól do dunajskostredskej siete.

Po zmene strán sa DAC snažil zápas otočiť, skorigovať skóre sa podarilo Taiwovi, ktorý v 60. minúte prekonal domáceho brankára.

Posledný gól zápasu vstrelili domáci, po Žofčákovej asistencii sa dostal k lopte obranca Filip Vaško a spečatil výhru Michaloviec 4:1.

Žilina na úvod víťazne

MŠK Žilina na úvod privítila Sereď, po dobrom výkone na Cypre sa predviedla aj dobrým výkonom v 1. kole Fortuna Ligy.

O prvé dva góly sa postaral mladík Patrik Myslovič, ktorý odohral fantastický zápas.

Tretí a záverečný gól prišiel po veľmi slabučkej strele Tomáša Jambora, ktorá prešla popod Yakubuho ruky a nakoniec zamierila do sereďskej siete.

Tréner MŠK Žilina, Pavol Staňo: "Vôbec sme nemali obavy, ako to dnes skončí, pretože chalani pracujú kvalitne v tréningoch. Výsledok však teší. V prvom ligovom kole, v ktorom chce každý vyhrať, splatili dôveru na výbornú."

Trnava hladko zdolala Pohronie

"Bíli Andelé" v prvom kole hostili súpera z Pohronia, taktiež ako aj Žilina sa ani domáca Trnava nedala vyťaženosťou z pohárovej európy nijako zaskočiť.

Spartak kontrolal hru v oboch polčasoch, súperovi dovolil iba jednu strelu na bránu.

O prvý gól domácich sa zaslúžil 32-ročný záložník Roman Procházka, na druhý gól si museli domáci počkať až do 80. minúty. Na záverečných 2:0 spečatil skóre slovinský obranca Dejan Trajkovski.

Záložník Spartaku Trnava, Roman Procházka: "Vedeli sme, že toto je veľmi dôležitý zápas, chceli sme dobre zachytiť začiatok súťaže aj popri Európskej Lige, chceli sme proste zvíťaziť a bolo úplne jedno ako, ale zvíťaziť