' Tri korunky ' zvíťazili! Zdolali Slovincov 2:0

NETKY.SK • 12 Máj 2013, 07:41 • 2 min

ŠTOKHOLM - Hokejisti Švédska potvrdili v sobotňajšom dueli A-skupiny MS úlohu favorita, keď vo svojej domovskej aréne v Štokholme zdolali Slovinsko 2:0. "Tri korunky" si tak vo svojom šiestom vystúpení na šampionáte pripísali štvrté víťazstvo a upevnili si tretie miesto v priebežnej tabuľke. V stretnutí malo zastúpenie aj Slovensko vďaka arbitrom Vladimírovi Baluškovi a Miroslavovi Valachovi.

Švédi si plánovali napraviť chuť po prehre s Kanadou, napriek extrémnej streleckej i hernej prevahe si ale na prvý gól museli počkať až do 26. minúty. Dovtedy gólman Slovincov Gračnar aj s kusiskom šťastia úspešne čelil lavínovitým útokom domácich a už po prvej tretine mal na konte 19 úspešných zákrokov. Kúzla ho zbavil až v druhej časti z opticky nepríliš nebezpečnej akcie Landeskog strelou pomedzi betóny. Švédom sa ale náskok dlho nedarilo poistiť ďalším gólom, pred druhou sirénou Gračnar opäť zázračne zasiahol pri šanci Hjalmarssona. Zaplnené tribúny opäť rozjasal až na začiatku tretej tretiny Pettersson, ktorý presnou strelou využil početnú výhodu svojho tímu. Severania potom už iba kontrolovali dvojgólový náskok v dueli, v ktorom vyhrali na strely jednoznačne 40:21. Švédsky gólman Enroth si premiérovo na tomto šampionáte udržal čisté konto, Slovinci ho neprekonali ani počas krátkej hry bez brankára v záverečných sekundách.

A-skupina:

Švédsko - Slovinsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 26. Landeskog (Fransson, Granberg), 43. Pettersson (Hjalmarsson, Fransson). Rozhodcovia: BALUŠKA (SR), Piechaczek (Nem.) – Dehaen (Fr.), VALACH (SR), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 12.500 divákov.

Švédsko: Enroth – Tallinder, Gustafsson, Granberg, Fransson, Kronwall, Fälth – Pettersson, Lundqvist, Thörnberg - Axelsson, Persson, Eriksson, – Hjalmarsson, Lindberg, Landeskog – Danielsson, Järnkrok, Jämtin

Slovinsko: Gračnar – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tavželj, Tošič – Sabolič, Tičar, Jeglič – Urbas, M. Rodman, D. Rodman – Razingar, Pajič, Koren – Goličič, Pance, Mušič